Ogłoszenia

Msze święte i nabożeństwa z naszego kościoła transmitowane są w internecie: 

1) Msze św. w niedzielę o godz. 9:00.
2)
Msza św. w środę o godz. 17.00 oraz Nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych.

OGLĄDAJ NA ŻYWO: —> Transmisja YouTube

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 9 sierpnia 2020

1 Dziękujemy ks. Michałowi Brzezinie za wygłoszone słowo Boże. Po każdej Mszy św. ksiądz Neoprezbiter udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

2 W czwartek o godz. 20.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Bardzo prosimy naszych górników o niesienie figury Matki Bożej podczas procesji.

3 W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym. Msza wigilijna w piątek o godz. 18.00. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Przed naszym kościołem odbędzie się zbiórka do puszki dla małej Antosi, chorej na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Zbiórkę przeprowadzą wolontariusze. Szczegóły na plakacie w gablotce.

4 Od piątku do niedzieli na Górze św. Anny – obchody kalwaryjskie i odpust ku czci Wniebowzięcia Matki Bożej. O szczegółach tegorocznej 74. Sośnickiej Ślubowanej Pieszej Pielgrzymce na Górę św. Anny można przeczytać w gablotce.

5 W sobotę również uroczystości odpustowe w naszych diecezjalnych sanktuariach maryjnych. Sumy odpustowe o godz. 11.00: w Rudach pod przewodnictwem Biskupa Jana Kopca, natomiast  w Lubecku – Biskupa Andrzeja Iwaneckiego.

6 Także w sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na koncert Orkiestry Dętej Huty Łabędy, który odbędzie się na Dziedzińcu Maryjnym Pałacu w Pławniowicach. Koncert jest okazją do podziękowania Najświętszej Maryi Pannie – Matce Kościoła za otoczenie opieką w czasie pandemii. Szczegóły na plakacie w gablotce.

7 W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej Parafii ks. Neoprezbitera Zbigniewa Śniechotę, który pochodzi z Parafii św. Mikołaja w Lublińcu. Po każdej Mszy św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

8 Osoby chore i starsze, które odwiedzamy z posługą sakramentalną, a które w sierpniu chciałyby skorzystać ze spowiedzi św. i przyjąć Komunię prosimy o umówienie się w kancelarii – osobiście lub telefonicznie.

9 Wspólnota Żywego Różańca z parafii św. Jacka zaprasza na pielgrzymkę do Krakowa Łagiewnik: do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium św. Jana Pawła II. Wyjazd w sobotę 29. sierpnia z Parafii św. Jacka o godz. 9.00, a z Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych o godz. 9.10. Zapisy w Parafii św. Jacka. Koszt 40 zł.

10 Pod koniec sierpnia w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach odbędą się rekolekcje dla rodziców w żałobie po śmierci dziecka, pt. „Wieczernik Miłosierdzia”. Szczegóły w gablotce oraz www.pro-life.pl, www.milosierdzie.pl

11 W okresie wakacyjno – urlopowym nie ma Mszy św. w niedzielę o godz. 12.15 oraz nie ma niedzielnych nieszporów.

12 Sakrament pokuty sprawujemy od poniedziałku do soboty pół godziny przed każdą Mszą św. w starej zakrystii obok kaplicy adoracji. Nie ma spowiedzi św. w niedzielę.

13 W czasie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna we wtorki 16.00 – 17.00 oraz
w piątki 8.00 – 9.00. Nie ma kancelarii dla narzeczonych w środy.

14 Dziękujemy drogim Paniom dbającym o czystość i dezynfekcję naszego kościoła oraz o jego wystrój kwiatami.

15 Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli oraz z sobotniej uroczystości będą przeznaczone na bieżące utrzymanie Parafii. Dziękujemy za wszelką troskę o naszą wspólnotę oraz za składane ofiary – serdeczne Bóg zapłać!

 

Drodzy Parafianie i mili Goście!

Życzymy Wam dobrego Dnia Pańskiego i spokojnego tygodnia a wyjeżdżającym na urlop – radosnego i bezpiecznego wypoczynku. Niech Maryja Wspomożycielka ma nas wszystkich w swojej przemożnej opiece.
Szczęść Wam Boże!