Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 11 kwietnia 2021

1 Dzisiaj obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy na Uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

2 W środę przypada państwowe Święto Chrztu Polski.

3 Odbiór strojów I komunijnych w środę 17.00 – 18.00 w domu katechetycznym.

4 W piątek emerytowany Papież Benedykt XVI obchodzi 94 rocznicę urodzin. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

5 Adoracja dla rodzin i młodzieży w piątek o godz. 20.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6 W przyszłą niedzielę Niedziela Biblijna, która rozpoczyna XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

7 Sakrament Bierzmowania zostaje przeniesiony na początek miesiąca maja a szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.

8 Od poniedziałku powraca adoracja Najświętszego Sakramentu w bocznej kaplicy.

9 Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek 8.00 – 9.00 oraz we wtorek i czwartek 16.00 – 17.00. W tym czasie załatwiamy sprawy urzędowe i związane z intencjami Mszy św. Prosimy, aby w prośbach Nowenny w środę przedstawiać intencje dotyczące osób żyjących. W czasie nowenny nie modlimy się za zmarłych.

10 Kolekta dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące utrzymanie naszej Parafii. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna do skarbony na fundusz remontowo – inwestycyjny. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas diecezji i parafii.

11 W zakrystii do nabycia najnowszy film: „Czyściec” – o sile modlitwy za zmarłych oraz „Miłość i Miłosierdzie” – dokument o Bożym Miłosierdziu i misji św. Siostry Faustyny. Filmy w cenie 30 zł.

12 II etap konkursu dla dzieci związanego z historią naszej Parafii i ks. Proboszczem Korczokiem zostaje odłożony do czasu złagodzenia obostrzeń.

13 W obecnym czasie w naszej świątyni może przebywać jednocześnie maksymalnie 60 osób. Prosimy zajmować wyłącznie miejsca oznaczone pomarańczowym kwadratem. Jeśli okaże się, że zabraknie już dla nas miejsca, to uprzejmie prosimy, aby uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym. Ponadto prosimy o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego – dezynfekcja rąk, zakrycie ust i nosa maseczką podczas całej liturgii i w konfesjonale oraz zachowanie dystansu. Przypominamy także o zasadach udzielania Komunii św. – w procesji komunijnej na rękę a następnie do ust (wyłącznie przy balaskach).

Serdecznie dziękujemy Paniom dbającym o czystość i dezynfekcję naszego kościoła, Paniom dbającym o wystrój kwiatami, a Wam drodzy Parafianie za okazywaną życzliwość, zrozumienie, zaangażowanie oraz wszelką ofiarność – serdeczne Bóg zapłać.

Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i spokojnego tygodnia.

Maryjo, Wspomożenia Wiernych i św. Józefie – módlcie się za nami!


Dekretem z 20 lipca 2011 r. ks. Piotrowi Natankowi została wymierzona kara suspensy, co oznacza, że nie może on sprawować żadnych czynności kapłańskich. Odprawianie przez niego Mszy świętej wbrew zakazom jest niegodziwe i świętokradzkie, a jego spowiedzi są nieważne. Kara ta została mu wymierzona za ostentacyjnie okazywane nieposłuszeństwo oraz głoszone słowa niezgodne z nauką Kościoła – przypomina w rozmowie z KAI ks. Łukasz Michalczewski, rzecznik archidiecezji krakowskiej. Inicjatywy ks. Piotra Natanka podejmowane są wbrew przełożonym kościelnym i wbrew nałożonym zakazom, są to prywatne działania i nie podlegają prawu kościelnemu. – Grupa, którą skupia wokół siebie ks. Natanek nosi znamiona sekty. Jego działalność nie ma aprobaty Kościoła Katolickiego – dodaje ks. Michalczewski.

ekai.pl