Ogłoszenia

Msze święte i nabożeństwa z naszego kościoła transmitowane są w internecie: 

1) Msze św. w niedzielę o godz. 9:00 oraz różaniec o 15.15.
2) Msza św. w środę o godz. 17.00 oraz różaniec z Nowenną do NMP Wspomożenia Wiernych.

OGLĄDAJ NA ŻYWO: —> Transmisja YouTube

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 25 października 2020

1 Z racji nowych obostrzeń spotkania grup parafialnych oraz formacyjne dla kandydatów do I Komunii św. i Bierzmowania są zawieszone do odwołania.

2 Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe – dzisiaj o godz. 15.15 a w tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej oraz w sobotę po Mszy św. porannej.

3 Koronka do Miłosierdzia Bożego jest odmawiana w naszym kościele codziennie o godz. 15.00. Zapraszamy do modlitwy – szczególnie w tym trudnym czasie epidemii.

4 Dzisiaj po każdej Mszy św. parafialny Caritas rozprowadza znicze w cenie 3 zł oraz kalendarze adwentowe w cenie 15 zł. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne Caritasu.

5 W poniedziałek z racji prac w kaplicy nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

6 W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Nabożeństwo za zmarłych o godz. 15.00 – rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Nie będzie nabożeństwa na cmentarzu.

7 PENITENCJARIA APOSTOLSKA na prośbę Ojca Świętego informuje, że z racji epidemii wierni, którzy nawiedzą kościół (kaplicę) w Uroczystość Wszystkich Świętych, w Dzień Zaduszny lub w wybranym przez wiernego dowolnym dniu listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego ofiarowanego za zmarłych. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej i przystąpienie do Komunii św.; ponadto należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Ponadto odpust zupełny (pod warunkami jak wyżej) dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez wiernego, mogą być od siebie oddzielone. Zatem nie przypisujmy sobie obowiązku nawiedzenia cmentarza 1 czy 2 listopada, ale nawiedźmy groby naszych bliskich w innym czasie.

8 W Dzień Zaduszny (2. listopada) Msze św. o godz. 7.00, 16.00 i 18.00. Różaniec z wypominkami po Mszy św. wieczornej.

9 Z tyłu kościoła pod chórem wyłożone są kartki na wypominki (zalecki) za zmarłych, które po wypełnieniu można składać przed każdą Mszą św. do ustawionej skarbony przed ołtarzem przy balaskach oraz w kancelarii. Uprzejmie prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk zmarłych.

10 Za tydzień na naszym parafialnym cmentarzu będą przeprowadzane kwesty przez Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach oraz Caritas Diecezji Gliwickiej. Zachęcamy do postawy chrześcijańskiego miłosierdzia i wsparcia tych dzieł.

„Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Gliwicach serdecznie zaprasza do udziału w 21-wszej Kweście Pierwszolistopadowej na rzecz gliwickiego Hospicjum. W tym roku Kwesta odbędzie się w sobotę 30. października i w niedzielę 1 listopada, wolontariusze ubrani w żółte kamizelki z logo Hospicjum będą kwestować na terenie cmentarza parafialnego w godzinach od 9.00 do 17.00. W czasie Kwesty będzie można nabyć Kalendarz Hospicyjny w cenie 15 zł. Tegoroczna Kwesta z powodu pandemii COVID-19 odbędzie się w zmienionej formie. W trosce o zdrowie niepełnoletnich wolontariuszy postanowiliśmy nie angażować ich do bezpośredniego udziału w Kweście. Całkowity dochód z tegorocznej Kwesty zostanie przeznaczony na rozbudowę i modernizację Gliwickiego Hospicjum. Za każdy, nawet najmniejszy dar serca
w imieniu pacjentów i Zarządu Stowarzyszenia serdecznie dziękujemy”.

31 października oraz 1 listopada na wielu cmentarzach diecezji gliwickiej, również na naszym cmentarzu parafialnym, odbędzie się kwesta Caritas Diecezji Gliwickiej pod hasłem “Liczy się człowiek”. Jest to zbiórka pieniędzy, która ma na celu rozwój rehabilitacji oraz opieki domowej przeznaczonej dla osób niepełnosprawnych oraz starszych.

11 Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej zaprasza narzeczonych na nową edycję nauk przedmałżeńskich w formie online, która rozpocznie się 26 października oraz na weekendowe przygotowanie do małżeństwa również w formie online 28-29. listopada. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej dorodzin.pl

12 Sakrament pokuty sprawujemy od poniedziałku do soboty pół godziny przed każdą Mszą św. Prosimy nie zamykać drzwi konfesjonałów.

13 Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek 8.00 – 9.00 oraz we wtorek i czwartek 16.00 – 17.00. Nie ma kancelarii dla narzeczonych w środę. Sprawy przedmałżeńskie załatwiamy w czasie tradycyjnej kancelarii. Przyjmowane są już intencje mszalne na przyszły rok. W kancelarii są również formularze zgłoszeniowe dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej spoza SP nr 21. Dzieci z naszej szkoły otrzymały formularze na katechezie.

14 W tym tygodniu z konieczności po zalaniu zakrystii ministrantów przez intensywne opady deszczu zostały wykonane najpilniejsze prace dekarskie, aby zabezpieczyć daszki przed ponownym zalaniem. Koszt prac wyniósł ponad 3000 zł. Stąd dzisiejsza kolekta do skarbony na fundusz remontowy zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów. Przy okazji tych prac okazało się, że wszystkie dachy nad bocznymi nawami nadają się do generalnego remontu. Prace z tym związane będziemy musieli wykonać bezpośrednio po zakończeniu prac elewacyjnych na wieży.

15 Kolekta dzisiejsza i z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na bieżące utrzymanie Parafii. Na hospicjum dla dzieci na Litwie zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 2240 zł. Pieniądze przekazaliśmy do Wilna, za co Siostra Michaela z dziećmi wyrażają serdeczną wdzięczność.

16 Serdecznie dziękujemy Paniom dbającym o czystość i dezynfekcję naszego kościoła oraz wystrój kwiatami a Wam, drodzy Parafianie – za wspólnotę modlitwy, współpracę, okazywaną życzliwość i za wszelkie składane ofiary, czy to w kościele czy przez przelewy bankowe – SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ!

17 Przypominamy, że od soboty w naszym kościele wedle nowych rozporządzeń może przebywać maks. 171 osób. Podczas całej liturgii obowiązuje wszystkich wiernych zakrycie ust i nosa. Prosimy również pamiętać o zasadach przyjmowania Komunii św. – najpierw udzielana jest Komunia św. na rękę (w procesji komunijnej) a następnie do ust (tylko i wyłącznie przy balaskach – na stojąco lub klęcząco).

Niech Maryja Wspomożycielka chroni nas od wszelkiego zła i niebezpieczeństwa!