Ogłoszenia – 29.03.2020

29 marca 2020 r.

Wszystkie Msze św. odbywają się bez udziału ludu (SINE POPULO).

W czasie Mszy św. i nabożeństw kościół jest zamknięty!

 

Msze święte i nabożeństwa z naszego kościoła transmitowane są w internecie: 

1) Msze św. w niedzielę o godz. 9.00 oraz 10.00.
2) Msze św. w dni powszednie o godz. 18.00.
3) Nabożeństwa po Mszach św. wieczornych oraz Gorzkie Żale.
4) Różaniec codziennie o godz. 20.30.

 

OGLĄDAJ NA ŻYWO: —> Transmisja YouTube

 

Podziękowanie

Drodzy Parafianie oraz mieszkańcy Parafii NMP Wspomożenia Wiernych!

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich modlących się w tym czasie o wytrwałość w trudach dla całej Parafii.

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy modlą się za nas, duszpasterzy,
i którzy swoją ofiarą wspierają Parafię i kościół w bieżącym utrzymaniu.

Dziękujemy za ofiary na cele kultu religijnego wpływające na parafialne konto bankowe, za ofiary składane do skarbony pod chórem oraz w kancelarii.

Mamy nadzieję, że dzięki Waszemu wsparciu duchowemu i materialnemu przejdziemy ten trudny czas razem, choć nie jest nam dane wspólnie uczestniczyć w Eucharystii.

Zawierzamy parafialną wspólnotę Bożemu Miłosierdziu i opiece naszej przemożnej Patronki, Wspomożycielki Wiernych.

Szczere BÓG ZAPŁAĆ! – Wasi Duszpasterze

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 29.03.2020

1) Świece wielkanocne CARITASu będą rozprowadzane w naszym kościele pod chórem
w dzisiejszą i przyszłą niedzielę w godzinach 14.00 – 16.00.

2) Z wiadomych przyczyn wyjazd do Wrocławia jest odwołany. Zwrot pieniędzy z Opery za bilety otrzymamy w terminie do 30 kwietnia 2020 r. Zatem najprawdopodobniej pieniądze będą do odbioru w kancelarii parafialnej od poniedziałku 4. maja.

3) Informujemy, że po konsultacji z rodzicami Uroczystość I Komunii Świętej wspólną decyzją została przeniesiona na ostatnią niedzielę września, tj. 27.09.2020 roku.

 

Komunikat duszpasterzy

Drodzy Parafianie, wobec pandemii koronawirusa, chcemy jako wspólnota parafialna dostosować się do wytycznych władz państwowych i dekretów Biskupa Gliwickiego (z 14 i 25. marca). W związku z tym informujemy:

1) Odwołane są wszystkie Msze święte i nabożeństwa z udziałem wiernych. Msze święte są sprawowane codziennie według zamówionych wcześniej intencji, przy zamkniętym kościele.

2) Przypominamy o dyspensie Biskupa, od obowiązku udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla wszystkich diecezjan bez wyjątku – do odwołania.

3) Przypominamy o możliwości uczestniczenia w Eucharystii za pośrednictwem środków społecznego przekazu. Zachęcamy do pobożnego przeżycia transmitowanej Mszy świętej
i do duchowej Komunii oraz lektury Pisma Świętego.

4) Przypominamy, że czas komunii świętej wielkanocnej, nakazanej trzecim przykazaniem kościelnym, obejmuje w Polsce okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej, tj.
7 czerwca.

5) Przypominamy, że ani II przykazanie kościelne ani też przepis kan. 989 KPK nie obligują do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w okresie poprzedzającym święta Wielkiej Nocy. Ze względu na nadzwyczajne i poważne okoliczności jesteśmy uprawnieni do skorzystania z nadzwyczajnej drogi pojednania jaką jest wzbudzenie żalu doskonałego podjętego z miłości do Boga, który daje przebaczenie nawet grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera w sobie: mocne postanowienie przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, gdy tylko będzie to możliwe. W związku z tym nie będzie w Parafii organizowana spowiedź przedświąteczna. Można skorzystać z sakramentu pokuty jedynie w naglących i nadzwyczajnych przypadkach. Spowiedź taka odbywa się poza konfesjonałem po uprzednim indywidualnym umówieniu się z kapłanem.

6) W okresie przedświątecznym zabronione jest duszpasterzom odwiedzanie chorych z sakramentami w domach, chyba, że osoba chora znajduje się
w niebezpieczeństwie śmierci.

7) Pogrzeby pozostają ograniczone do stacji na cmentarzu, w obecności najbliższej rodziny
– nie więcej niż 5 osób.

8) Zachęcamy do odprawiania nabożeństw pasyjnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali we wspólnotach domowych.

9) Zachęcamy do duchowego przeżywania Nowenny ku czci Maryi Wspomożycielki, która jest odprawiana przez samego kapłana w środy o 18:30.

10) Codziennie o godzinie o 20:30 jako Wasi duszpasterze modlimy się na Różańcu zakończonym Apelem Jasnogórskim oraz Suplikacjami. Prosimy o duchową łączność z nami. Zachęcamy Was do modlitwy w gronie najbliższych przy domowych ołtarzykach.

11) Kościół parafialny pozostaje nadal otwarty (od poniedziałku do soboty w godzinach od 7:30 do 18:00; w niedziele od 11:00 do 17:00). W tym czasie będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. W kościele nie może przebywać więcej niż 5 osób.

12) Rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą a Krzyżowi pod chórem oddajemy cześć przez przyklęknięcie lub głęboki skłon – bez dotykania. Zachęcamy do korzystania z prywatnych modlitewników.

13) Zapowiadamy już, że Celebracje Triduum Paschalnego będą odprawiane bez udziału wiernych w zamkniętym kościele. O szczegółach przeżywania tych wyjątkowych dni poinformujemy później.

Chcemy zaznaczyć, że wszystkie wskazania i ograniczenia nie są wyrazem nieufności
w Opatrzność Bożą, lecz roztropnością i odpowiedzialnością za Kościół i całą społeczność. Zawierzamy naszą Ojczyznę i świat cały opiece naszej Wspomożycielki.

Gliwice Sośnica, 26 marca 2020 roku.

Z darem modlitwy,
Wasi Duszpasterze.

 

Modlitwa o zatrzymanie epidemii

Panie Jezu, Zbawicielu świata,

Nadziejo, która nigdy nas nie zawodzi,

 zmiłuj się nad nami

 i wybaw nas od wszelkiego zła!

Prosimy Cię, abyś zadusił plagę tego wirusa,

który się rozprzestrzenia,

 przywrócił zdrowie chorym,

zachował zdrowych,

 wspierał pracujących dla zdrowia wszystkich.

 Okaż nam Twoje miłosierne Oblicze

 i wybaw nas w swojej wielkiej miłości.

Prosimy Cię o to przez wstawiennictwo Maryi,

 Matki Twojej i naszej,

która wiernie trwa przy nas,

a także przez wstawiennictwo św. Józefa,

Twojego przybranego Ojca, a naszego opiekuna,

 Ty, który  żyjesz i królujesz przez wieki wieków,

Amen.