Ogłoszenia na niedzielę 1 sierpnia

1 Dzisiaj na Górze św. Anny odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej.

2 Dzisiaj również można uzyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli. Można go uzyskać we wszystkich kościołach parafialnych. Biskup Gliwicki zezwala na uzyskanie tego odpustu zupełnego albo dzisiaj albo w przyszłą niedzielę 8. sierpnia, ale tylko w jeden z tych dni. Warunki uzyskania odpustu: sakrament pokuty i Komunia św., nawiedzenie kościoła parafialnego, modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.

3 Również dzisiaj rozpoczynamy miesiąc trzeźwości. Niech nam w tym czasie towarzyszy modlitwa o trzeźwość narodu a także w intencji uzależnionych i ich rodzin.

4 Spotkanie Koła Misyjnego w piątek o godz. 16.00 w domu katechetycznym.

5 Nowy cykl nabożeństw do Niepokalanego Serca NMP odprawimy w I sobotę września.

6 W sobotę 18. września w Katedrze w Gliwicach odbędzie się Msza św. w intencji małżonków naszej diecezji obchodzących w tym roku Złote Jubileusze małżeństwa. Jubilatów lub ich najbliższych prosimy o zgłoszenia – osobiste lub telefoniczne – w  czasie urzędowania kancelarii parafialnej.

7 Przed nami czas pielgrzymowania. 75. Sośnicka Ślubowana Pielgrzymka Piesza na Górę św. Anny odbędzie się od 13 do 16 sierpnia. Ze względu na czas epidemii i kwestie organizacyjne uprzejmie prosimy o wcześniejsze zgłoszenia w kancelarii w godzinach urzędowania. Przy zapisie należy podać imię i nazwisko, adres, pesel, telefon kontaktowy a także preferowaną formę noclegu – w tym roku możliwy będzie również nocleg pod namiotami. Dla dobrej organizacji prosimy nie odkładać czasowo tej sprawy. Natomiast 29. Diecezjalna i 375. Gliwicka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę odbędzie się  w terminie od 19 do 21 sierpnia. Zapisy tylko internetowo przez stronę pielgrzymki gliwicka.com i trwają tylko do 13. sierpnia.

8 Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Wał Rudy i Zabawy (miejsc związanych z bł. Karoliną Kózkówną), Łańcuta, Kalwarii Pacławskiej (sanktuarium MB Kalwaryjskiej), Komańczy (związanej z Prymasem Wyszyńskim), Soliny, Dukli i Miejsca Piastowego (sanktuarium św. Michała Archanioła) w dniach od 20 do 22. września (poniedziałek – środa) br. Koszt 690 zł. Zapisy wraz z zaliczką 200 zł. w godzinach urzędowania kancelarii.

9 W okresie wakacyjno – urlopowym nie ma Mszy św. w niedzielę o godz. 12.15 oraz niedzielnych nieszporów. 

10 Sakrament pokuty jest sprawowany od poniedziałku do soboty przed każdą Mszą św. a w niedzielę o 6.30, 8.30 oraz 10.30. Nie ma spowiedzi św. w czasie Mszy św.

11 Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele. Przypominamy również o przywileju, jakim jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w bocznej kaplicy.

12 Kancelaria parafialna w czasie wakacyjnym czynna we wtorek 16.00 – 17.00 oraz w piątek 8.00 – 9.00. Przypominamy i usilnie prosimy, aby w tym czasie załatwiać wszystkie sprawy urzędowe i związane z intencjami Mszy św., również telefonicznie. 

13 Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na bieżące utrzymanie budynków parafialnych. Dzisiaj zgodnie z apelem Biskupa Andrzeja Iwaneckiego, odbędzie się zbiórka do puszek na ofiary ostatnich klęsk żywiołowych zwłaszcza powodzi w wielu krajach Europy. Dziękujemy Żywemu Różańcowi i Wspólnocie św. Marcina za przeprowadzenie zbiórki. Ze zbiórki na akcję Miva Polska zebraliśmy 1080 zł.

14 Naprawa zegarów na wieży kościelnej okazała się pracochłonna i skomplikowana. Mamy nadzieję, że zakończy się do końca sierpnia.

15 Biskup Gliwicki Jan Kopiec, przychylając się do prośby Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka, zachęca wiernych do korzystania z mobilnych punktów szczepień, także tych działających przy parafiach naszej diecezji. Niech będzie to wyraz naszej solidarności i znak dojrzałej postawy wobec ciągle trwającego zagrożenia życia i zdrowia wywołanego epidemią.

16 Urząd Statystyczny w Katowicach przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Prosimy nie odkładać spisu na późniejszy czas. Będzie możliwość dokonać spisu w przyszłą sobotę 7. sierpnia od godz. 8.00 – 13.00 na ul. Skarbnika 3. Więcej informacji na plakacie w gablotce.


Szczególne podziękowania kierujemy dla Pań sprzątających naszą świątynię. Drogim Parafianom za wszelką życzliwość i pomoc, za wasze modlitwy i wsparcie oraz składane ofiary wyrażamy serdeczną wdzięczność.

Parafianom i Gościom dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia, dzieciom i młodzieży bezpiecznych wakacji a urlopowiczom spokojnego wypoczynku życzą Sośniccy Duszpasterze ze „starej” Parafii.

Maryjo, Wspomożenie Wiernych – módl się za nami!