Ogłoszenia

Msze święte i nabożeństwa z naszego kościoła transmitowane są w internecie: 

• Msze św. w niedzielę o godz. 18.00 (wigilijna), 7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.15 oraz 16.00.
• Nabożeństwo w niedzielę o godz. 15.30.
• Msze św. wieczorne od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w środę o godz. 17.00.
• Nowenna ku czci NMP Wspomożenia Wiernych w środę o godz. 17.30.

OGLĄDAJ NA ŻYWO: —> Transmisja YouTube

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 17 stycznia 2021

1 Nieszpory kolędowe dzisiaj o godz. 15.30.

2 Jutro rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który kończy się świętem Nawrócenia św. Pawła (25. stycznia).

3 W środę w kościele św. Józefa w Zabrzu odbędzie się pierwszy Zabrzański Wieczór ze św. Józefem. Eucharystii o godz. 18.00 będzie przewodniczyć Ks. Biskup Andrzej Iwanecki, który również wygłosi konferencję. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 17.15. Po Mszy św. i konferencji będzie różaniec prowadzony przez mężczyzn a także nabożeństwo przez wstawiennictwo Świętego Patrona. W Roku św. Józefa zachęcamy do udziału w tym skupieniu.

4 W czwartek przypada Dzień Babci a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich szczególnie w modlitwach i życzliwości.

5 Przypominamy kandydatom do Bierzmowania o przyniesieniu ankiet do końca stycznia do kancelarii w godzinach urzędowania a także kandydatom do I Komunii św. – o przyniesienie świadectwa chrztu, jeśli dziecko nie było ochrzczone w naszym parafialnym kościele oraz przekazu (zgody) z Parafii, jeśli dziecko nie mieszka na terenie Parafii NMP Wspomożenia Wiernych.

6 Fundacja „Silesia Pro Europa” z siedzibą w Gliwicach informuje, że organizowane przez nią nauki przedmałżeńskie w miesiącu lutym 2021 r., ze względu na obowiązujące obostrzenia epidemiologiczne, odbędą się w terminie 09 lutego 2021 r. (wtorek) w Kościele Parafialnym św. Jerzego w Gliwicach-Łabędach przy ul. Radosnej 2 od godziny 19:00. Spotkanie w tym dniu obejmować będzie pełny zakres nauk. Koszt uczestnictwa to 35 zł od osoby. Zapisy u Pani Agnieszki Fałdowskiej, tel. 510 793 017.

7 Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany od poniedziałku do soboty przed każdą Mszą św.

8 Osoby chore i starsze, które odwiedzamy z posługą sakramentalną, a które w styczniu chciałyby skorzystać z sakramentów świętych prosimy o umówienie się telefonicznie w kancelarii. Zgłoszenia będą przyjmowane od poniedziałku.

9 Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele. Przypominamy również o przywileju, jakim jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w bocznej kaplicy.

10 W Kościele Powszechnym papież Franciszek ogłosił Rok szczególnej czci św. Józefa. Tak, jak zapowiadaliśmy, dzisiaj na stoliku prasowym pod chórem są do nabycia kalendarze ścienne na ten rok ze św. Józefem. Niech ten kalendarz każdego dnia Nowego Roku Pańskiego przypomina nam o szczególnej opiece i wstawiennictwu Patrona Kościoła i naszych rodzin.

11 Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej Parafii. Tydzień temu podczas zbiórki do skarbony na fundusz remontowo – inwestycyjny zebraliśmy 3600 zł. W przyszłą niedzielę zgodnie z zaleceniami ks. Bpa Jana Kopca odbędzie się zbiórka do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji. O przeprowadzenie zbiórki prosimy Caritas naszej Parafii i Koło Misyjne.

Serdecznie dziękujemy Paniom dbającym o czystość i dezynfekcję naszego kościoła a Wam, drodzy Parafianie za życzliwość i pomoc, wspólnotę modlitwy i wszelkie składane ofiary – serdeczne Bóg zapłać.

Drogim Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli oraz spokojnego tygodnia!

Maryjo, Wspomożenie Wiernych – módl się za nami!
Święty Józefie – módl się za nami!