WAŻNE! Postanowienia duszpasterzy w sprawie zagrożenia.

Drodzy Parafianie, wobec realnego zagrożenia pandemią koronawirusa, chcemy jako wspólnota parafialna dostosować się do wytycznych władz państwowych i Biskupa Gliwickiego. W związku z tym informujemy, co postanowiliśmy jako Wasi pasterze.

1) Odwołujemy wszystkie spotkania grup i wspólnot parafialnych.

2) Zawieszone zostają: wizytacja biskupia, Sakrament Bierzmowania oraz rekolekcje parafialne i szkolne.

3) W sprawie Chrztu Świętego prosimy o kontakt telefoniczny z kancelarią parafialną.

4) Uroczystości pogrzebowe pozostają ograniczone do stacji na cmentarzu, w obecności najbliższej rodziny (nie więcej niż 50 osób).

5) Zostają odwołane wszystkie Msze święte i nabożeństwa z udziałem wiernych. Msze święte będą sprawowane według zamówionych wcześniej intencji, przy zamkniętym kościele.

6) Przypominamy o dyspensie, od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy świętej dla wszystkich diecezjan bez wyjątku.

7) Przypominamy o możliwości uczestniczenia w Eucharystii za pośrednictwem środków społecznego przekazu. Zachęcamy do pobożnego przeżycia transmitowanej Mszy świętej i do duchowej Komunii oraz lektury Pisma Świętego.

8) Odwołane zostają nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Zachęcamy do indywidualnego odprawiania nabożeństw pasyjnych.

9) Zachęcamy do duchowego przeżywania Nowenny ku czci Maryi Wspomożycielki, która będzie odprawiana przez samego kapłana w środy o 18:30.

10) Codziennie o godzinie o 20:30 jako Wasi duszpasterze będziemy modlić się na Różańcu zakończonym Apelem Jasnogórskim i Suplikacjami. Prosimy o duchową łączność z nami. Zachęcamy Was do częstej modlitwy w gronie najbliższych przy domowych ołtarzykach.

11) Kościół parafialny pozostaje nadal otwarty (od poniedziałku do soboty w godzinach od 7:30 do 18:00; w niedziele od 11:00 do 17:00). W tym czasie będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Jednorazowo nie może w kościele przebywać więcej niż 50 osób.

12) Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od poniedziałku do soboty 07:30 – 08:00 oraz 17:30 – 18:00.

13) Rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą.

14) Krzyżowi pod chórem oddajemy cześć przez przyklęknięcie lub głęboki skłon – bez dotykania.

15) Zachęcamy do korzystania z prywatnych modlitewników.

Chcemy zaznaczyć, że wszystkie wskazania i ograniczenia nie są wyrazem nieufności w Opatrzność Bożą, lecz roztropnością i odpowiedzialnością za Kościół i całą społeczność. Zawierzamy naszą Ojczyznę i świat cały opiece naszej Wspomożycielki.

Gliwice Sośnica, 14 marca 2020 roku.

Z darem modlitwy,
Wasi Duszpasterze.