Modlitwa o ustanie epidemii

Aprobując apel Abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego KEP Biskup Gliwicki Jan Kopiec zaleca, aby w środę 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, o godzinie 12.00 we wszystkich kościołach diecezji kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

Odmówimy również modlitwę zaproponowaną przez przewodniczącego Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) kard. Angelo Bagnasco:

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”

Dodatkowo Biskup Gliwicki prosi, aby tego dnia o godz. 12.00, we wszystkich kościołach diecezji zabrzmiały dzwony.

25 marca o godz. 12:00 w Telewizji Imperium (https://tvimperium.pl/live/) na żywo będzie transmitowana ww. modlitwa, której w kościele katedralnym będzie przewodniczyć Biskup Gliwicki Jan Kopiec.