„Ta ostatnia niedziela”

Minęły prawie 4 miesiące od chwili mojego przybycia na Sośnicę. Gdy przyjechałem tutaj po raz pierwszy, nie znałem w ogóle Parafii, jednak już od pierwszych chwil tutaj spędzonych doświadczyłem wiele ciepła i życzliwości.

Przez ostatnie miesiące mogłem w tej Parafii rozwijać swoją wiarę, ponieważ „nie można wierzyć samotnie. Wiara nie jest tylko indywidualnym wyborem dokonującym się we wnętrzu wierzącego, nie jest odizolowaną relacją między «ja» wiernego i «Ty» Boga, między autonomicznym podmiotem i Bogiem. Ze swej natury otwiera się ona na «my», wydarza więc zawsze we wspólnocie Kościoła.” (LF 39) Właśnie dzięki tej wspólnocie, którą Wy tutaj tworzyliście, a do której ja miałem możliwość dołączyć mogłem rozwijać swoją wiarę. Wasza wiara, gorliwość i zaangażowanie niezwykle mi imponowały i nadal imponują. Ze swej strony również starałem się jak najmocniej zaangażować w życie tej Parafii, jednak jestem świadomy, że było również wiele niedociągnięć, za które serdecznie przepraszam.

Moi Kochani! Serdecznie dziękuję Wam za Waszą otwartość, życzliwość, za wszelkie dobro, którego od Was doświadczyłem, ale przede wszystkim dziękuję Wam za przykład Waszej wiary. Serdecznie dziękuję również kapłanom za wszelkie dobro, pomoc, za każdą mile spędzoną chwilę, za wspólną modlitwę i za to, że mogłem pod ich okiem nabierać duszpasterskiego doświadczenia.

Moi Drodzy! Mimo, że przez panującą pandemię praktyka ta była zupełnie inna, niż w poprzednich latach, to muszę przyznać, że wyniosłem z niej bardzo wiele pozytywnych doświadczeń. Teraz pozostały mi trzy tygodnie do przyjęcia święceń prezbiteratu. Jest to ostatnia prosta, na drodze przygotowania do święceń. Pozostał krótki, ale bardzo intensywny czas, który będzie wypełniony różnymi wydarzeniami, wśród których są między innymi tygodniowe rekolekcje, które odbędę wraz z całym moim rocznikiem. Bardzo proszę o modlitwę za mnie i za 14 moich Braci, abyśmy jak najlepiej mogli się przygotować do przyjęcia święceń i jak najgodniej te święcenia przyjąć. Ze swej strony również zapewniam o modlitwie w Waszej intencji.

Dk. Adam Pietrowski

 

Diakon Adam Pietrowski kończy w naszej Parafii praktykę diakońską. Dziękujemy za wszelkie dobro, za posługę w kościele, kancelarii i w szkole. Życzymy obfitości Bożych darów na czas egzaminu magisterskiego oraz rekolekcji przed przyjęciem święceń prezbiteratu. Już dzisiaj informujemy, że będziemy gościć ks. Adama z błogosławieństwem prymicyjnym w jedną z niedziel czerwca.