Szczególny rok

„Wszystko, co dzisiaj było dla nas pamiątką, jutro może być zasypane pyłem zapomnienia. Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać”.

Rok 2021 dla naszej Parafii to rok szczególny. Nad wejściem do kościoła umieszczony jest baner, który podpowiada nam, co w tym roku przeżywamy. Pierwsza okoliczność to Rok Księdza Korczoka związany z 80. rocznicą jego śmierci. Druga, może nieco pominięta i zapomniana, to jubileusz 110. lecia istnienia naszej Parafii. Dokładnie 17. lipca 1911 roku zostaje poświęcony pierwszy kościół w Sośnicy pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa i tym samym erygowana nowa Parafia.

Jako wspólnota parafialna chcemy dobrze przygotować się i godnie przeżyć ten jubileusz, przede wszystkim dziękując Bogu za dar tych 110 lat, za dar poprzedniego i obecnego kościoła, za dar kapłanów tu posługujących i z tej parafii pochodzących, za posługę sióstr zakonnych, świeckich współpracowników Parafii, ale także za naszych przodków, którzy przekazali nam dar wiary i przynależności do wspólnoty Kościoła. W wymiarze duchowym z pewnością poczynimy wiele przygotowań, ale nie chcemy też pominąć wymiaru materialnego, bowiem w darze od poprzednich pokoleń otrzymaliśmy okazałą świątynię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, wiele innych cennych przedmiotów, a najstarsze z nich, które się zachowały od początku istnienia Parafii to: kielich mszalny, cyborium (puszka służąca do przechowywania Pana Jezusa w Komunii świętej) oraz monstrancja. Chcielibyśmy te naczynia liturgiczne poddać renowacji jeszcze przed centralnymi obchodami jubileuszowymi, które zaplanowane są na październik tego roku, aby nam i przyszłym pokoleniom mogły one służyć na większą chwałę Bożą. Zatem serdecznie prosimy Was, drodzy Parafianie, o wsparcie tego przedsięwzięcia w zbiórce do puszek, która odbędzie się w niedzielę odpustową po każdej Mszy św.

Wasi Duszpasterze