1. Nieszpory niedzielne o godz. 15.30.

2. Msza św. szkolna we wtorek o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy dzieci naszej Parafii.

3. Nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych w środę po Mszy św. wieczornej, czyli około 17.30. Prośby i podziękowania na nowennę można składać przez cały tydzień w skrzyni z tyłu kościoła. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy w naszych intencjach, szczególnie tych trudnych, których przecież wcale nie brakuje.

4. Spotkania organizacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędą się do wyboru
w II turach w kościele: w środę o godz.18.15 lub w piątek o godz.18.45.

5. Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w Nocnej Pielgrzymce do Rud Raciborskich. Początek o 21.30 w CE JP II w Gliwicach. Powrót autobusem ok. 11.00 w sobotę. Zapisy i więcej informacji w zakrystii.

6. Msza św. w języku niemieckim w sobotę o godz. 17.00.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy o godz. 9.00 na Mszę św. dożynkową, aby podziękować dobremu Bogu za plony ziemi. Odbędzie się również parafialna biesiada z okazji dożynek oraz wprowadzenia na urząd proboszcza ks. Piotra. Najpierw uroczyste nieszpory o godz. 15.00 a następnie biesiada na placu przy grocie. Podczas biesiady grać będzie orkiestra górnicza, zaśpiewają dzieci naszej parafii i przygrywać będzie akordeonista. Wszystkich ludzi dobrej woli, którzy z tej okazji chcieliby upiec ciasto prosimy o pomoc i wsparcie. Uprzejmie prosimy, aby pokrojone ciasta przynosić bezpośrednio przed nieszporami do przygotowanego namiotu. Prosimy również młodzieńców i mężczyzn o pomoc przy ustawianiu namiotów i ławek. Zbiórka w niedzielę o godz. 8.30 przy plebanii.

8. Intencje Mszy Świętych na przyszły rok 2020 będą przyjmowane od poniedziałku 23. września w kancelarii.

9. Zapraszamy osoby chętne na spotkania Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego. Najbliższe spotkanie w sobotę 28. września o godz. 14.00.

10. W sobotę 28. września o godz. 18.00 Msza św. w intencji pielgrzymów na Górę Św. Anny a po Eucharystii spotkanie w domu parafialnym.

11. Z radością przypominamy, że w niedzielę 6. października świętować będziemy 90. rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. O godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Gliwickiego Jana Kopca. O godz.15.00 odbędzie się w kościele koncert organowy Pana Krzysztofa Kotońskiego.

12. Dziękujemy Paniom dbającym o czystość naszego kościoła.

13. Kolekta dzisiejsza zostanie przeznaczona na Stolicę Apostolską. Również dzisiaj można złożyć do skarbony z tyłu kościoła ofiarę na dalszy remont elewacji kościoła – wieży naszej świątyni. Serdecznie dziękujemy za wszystkie składane przez Was ofiary!

14. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz nasz informator parafialny.

15. Zachęcamy do udziału w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego. Formularze do głosowania są dostępne z tyłu kościoła. Należy je zabrać, wypisać i oddać w naszej zakrystii lub w siedzibie Rady Dzielnicy przy ul. Skarbnika 3.

Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele jest odmawiana

Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!