OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25.09.2016 r.- 02.10.2016 r.

1. Dziś o godz. 15.00 Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre zaprasza na koncert charytatywny Muzyki Sakralnej. W programie m.in. utwory Bacha, Pachelbela, Cacciniego. Dochód przeznaczony zostanie na potrzeby Fundacji św. Rity w Gliwicach, a nie jak zostało podane w naszym informatorze – na hospicjum w Gliwicach.

2. Dzisiaj również, po Mszy św. można nabyć „Ewangelię na każdy dzień” na rok 2017.

3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. (ok. 18.40) spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. Msza św. szkolna w środę o godz. 17.00, a po niej o godz. 18.00 Nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych.

5. W piątek o godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich zmarłych w miesiącu wrześniu.

6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy o godz. 7.30 na Nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P., po którym nastąpi wymiana tajemnic różańcowych dla członków Żywego Różańca.

7. Od soboty codziennie przez cały miesiąc październik zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych: w niedziele o 15.00, w środy o 18.00 (połączone z Nowenną do N.M.P. Wspomożenia Wiernych), a w pozostałe dni o 17.15. Odmawianie różańca wiąże się z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. Wystarczy odmówić w rodzinie lub w kościele pięć dziesiątek różańca w sposób ciągły wraz z pobożnym rozważaniem tajemnic różańcowych.

8. Za tydzień będziemy obchodzić 87 Rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Zapraszamy na uroczystą Sumę o godz. 9.00.

9. Jeszcze tylko do końca tego tygodnia w kancelarii parafialnej, w godzinach jej urzędowania zapisujemy uczniów III klas szkoły podstawowej do I Komunii Świętej oraz uczniów I klas gimnazjum do Sakramentu Bierzmowania. Po tym terminie ostatecznie zamykamy zapisy i nie będzie możliwości dopisania dzieci ani do I Komunii Świętej, ani do Bierzmowania.

10. Dziś po Mszy św. można zakupić kalendarze na rok 2017 w cenie 3 złotych.

11. Można już w kancelarii parafialnej zamawiać intencje na rok 2017.

12. 8 października Koło Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę do Rud. Wyjazd o 8.30, a powrót około 15.00. Cena – 20 zł. Zapisy u zelatorek albo w zakrystii.

13. Dziękujemy Paniom dbającym o czystość kościoła.

14. Kolekta dzisiejsza i przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas diecezji i parafii. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary.

15. Polecamy prasę katolicką. Do nowego numeru „Gościa Niedzielnego” został dołączony film „Bóg nie umarł”. Można również nabyć nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” z obrazkiem MB Częstochowskiej do pokolorowania oraz nasz parafialny informator.