29.03.2015 – 5.04.2015

Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.

Zachęcamy dziś wszystkich młodych parafian do udziału w Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży, które rozpocznie się w kościele Wszystkich Świętych w Gliwicach o godz. 14.00. Po pobłogosławieniu palm procesyjnie udają się oni do Katedry, gdzie wezmą udział we Mszy św. o godz. 14.30. Prosimy o przyniesienie gałązek palmowych.

W tym tygodniu nie będzie spotkanie Kręgu Biblijnego.

We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich zmarłych w miesiącu marcu.

Zapraszamy do skorzystania z Nocy Konfesjonałów w dniu 30 marca w kościele Ducha Świętego w Ostropie, a 31 marca w kościołach Chrystusa Króla, Podwyższenia Krzyża Świętego oraz NMP Matki Kościoła na Sikorniku w godzinach od 20.00 do 24.00.

W środę o godz. 17.00 Msza św. szkolna, a bezpośrednio po niej Droga Krzyżowa dla dzieci.

W środę o godz. 18.00 Nowenna do N.M.P. Wspomożenia Wiernych.

W Wielki Czwartek przypada 10 rocznica śmierci św. Jana Pawła II.

Serdecznie zachęcamy do licznego uczestnictwa w liturgii Triduum Paschalnego:

  • w Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00,
  • w Wieki Piątek – liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00,
  • w Wielką Sobotę – Msza św. Wigilii Paschalnej o godz. 19.00 (prosimy o przyniesienie świec).

Prosimy, aby skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania jeszcze przed Wielkim Czwartkiem, aby móc uczestniczyć w sposób pełny w Triduum. Okazja do spowiedzi będzie w Wielki Poniedziałek i Wtorek w godzinach od 6.30 do 8.00 oraz 17.00 do 18.00, a w Wielką Środę od 6.30 do 8.00 oraz od 16.00 do 17.00.

W Wielki Czwartek o godz. 7.00 będzie udzielana Komunia Św., dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w Mszy św. Wieczerzy Pańskiej. Możliwość do skorzystania z Sakramentu Pokuty w tym dniu będzie od 7.00 do 8.30 oraz od 14.00 do 17.00. Po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach. Po tej Mszy również rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu, która będzie trwała do godz. 22.00. O godz. 21.00 zapraszamy szczególnie młodzież na czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.

W Wielki Czwartek zachęcamy wszystkich wiernych do uczestnictwa we Mszy Krzyżma w kościele katedralnym o godz. 9.30.

W Wielki Piątek i Sobotę zapraszamy do udziału w Ciemnych Jutrzniach o 7.30.

W Wielki Piątek rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciemnicy o godz.7.00. Okazja do spowiedzi w tym dniu będzie w godzinach od 7.00 do 11.00 oraz od 13.00 do 17.00. O godz. 9.00 odprawimy nabożeństwo Drogi krzyżowej dla wszystkich Parafian, natomiast o godz. 21.00 zapraszamy na Drogę krzyżową mężczyzn i młodzieńców. Po Liturgii Męki Pańskiej do godz. 22.00 będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie. Bezpośrednio po Liturgii Męki Pańskiej również odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta.

W Wielką Sobotę rozpoczęcie Adoracji przy Bożym Grobie o godz. 7.00. Tradycyjnie już w tym dniu nie będzie spowiedzi.

W Wielką Sobotę od godz. 11.00 do 15.00 (zawsze o pełnej godzinie) poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Tradycyjnie w tym dniu można złożyć dary na paczki dla potrzebujących. W szczególności prosimy o niepsującą się żywność i odżywki dla małych dzieci.

Przyszła niedziela to Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. rezurekcyjną o godz. 6.00 oraz o godz. 15.00 na Świąteczne Nieszpory. Zachęcamy również do rodzinnego przeżycia wielkanocnego poranka.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawowane będą jak w każdą niedzielę. Nie będzie jednak nabożeństwa. Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana w intencji mężczyzn i młodzieńców.

Przypominamy, że w dniach 1 – 8 kwietnia (włącznie) kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Dziękujemy Paniom dbającym o czystość kościoła.

Kolekta dzisiejsza zostanie przeznaczona na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, a za tydzień na bieżące potrzeby naszej parafii. W czasie dzisiejszego nabożeństwa Gorzkich Żali można złożyć ostatnią ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary składane przy Bożym Grobie zostaną przekazane na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej i Bożego Grobu w Jerozolimie. Dziękujemy za wszelkie składane ofiary.

Polecamy prasę katolicką. Do nowego numeru „Gościa Niedzielnego” została dołączona płyta DVD z filmem „Pasja” Mela Gibsona. Można także nabyć „Małego Gościa Niedzielnego” oraz nasz parafialny informator, który zawiera wkładkę ze szczegółowym planem okazji do Sakramentu Pokuty i Pojednania w Wielkim Tygodniu oraz porządek liturgii Triduum Paschalnego.