OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24.03.2019 – 31.03.2019 r.

 

1. Zapraszamy od dzisiaj do środy włącznie do udziału i owocnego przeżycia naszych rekolekcji parafialnych, którym przewodniczyć będzie ks. Krystian Bula. Serdecznie Go witamy i polecamy modlitwie. W tym samym czasie odbędą się rekolekcje szkolne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21.

2. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.

3. W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz 27. rocznica utworzenia Diecezji Gliwickiej.

4. W piątek Droga Krzyżowa bezpośrednio po Mszy św. porannej oraz o godz. 17.15 a także o godz. 20.00 dla młodzieży i wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w Drodze Krzyżowej o innych godzinach.

5. W tym tygodniu dzieci mają swoją Mszę św. szkolną w środę do południa w ramach rekolekcji. W środę o godz. 18.00 nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych. Przed nowenną można składać na kartkach prośby i podziękowania.

6. W piątek po wieczornej Mszy św. (ok. 18.30) obowiązkowe nauki przedchrzcielne dla rodziców i rodziców chrzestnych.

7. Można zakupić świece Caritas w cenie: duże – 8 zł, małe – 5 zł i paschaliki – 2,50 zł.

8. Dziękujemy Paniom dbającym o czystość Kościoła.

9. Kolekta dzisiejsza zostanie przeznaczona na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach, za tydzień na bieżące potrzeby naszej parafii. W środę, na zakończenie rekolekcji, kolekta z porannej i wieczornej Mszy św. przeznaczona będzie na potrzeby księdza rekolekcjonisty. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary.

10. W tym tygodniu w „Gościu Niedzielnym” polecamy temat spowiedzi oraz w specjalnym dodatku rachunek sumienia. Jest również nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” z naklejkami do kalendarza wielkopostnego oraz nasz informator parafialny

 

Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele jest odmawiana

Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.