OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18.11.2018 r.- 25.11.2018 r.

 

 

 

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, ogłoszony przez papieża Franciszka na zakończenie Roku Miłosierdzia. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 15.30.

2. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla uczniów klas III gim., którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania. W poniedziałek – spotkanie dla dziewczyn, a we wtorek – dla chłopców. Oba spotkania będą miały miejsce w domu katechetycznym o godz. 18.45. Jednocześnie informujemy, że Sakrament Bierzmowania będzie udzielany 19 marca 2019 r.

3. Spotkanie dla uczniów klasy III b, przygotowujących się do I Komunii Świętej w środę o 16.00.

4. Msza św. szkolna w środę o godz. 17.00.

5. W środę po Mszy św. szkolnej w domu katechetycznych odbędzie się pobieranie rozmiarów do strojów komunijnych.

6. Nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych w środę o godz. 18.00.

7. Msza św. w czwartek o godz. 18.00 będzie sprawowana m.in. w intencjach ks. Marcina Pasia z okazji rocznicy urodzin oraz naszego Chóru Parafialnego, z racji przypadającego tego dnia wspomnienia ich patronki, św. Cecylii.

8. W piątek po wieczornej Mszy św. (ok. 18.30) obowiązkowe nauki przedchrzcielne dla rodziców i rodziców chrzestnych.

9. Spotkanie dla młodzieży w piątek o godz. 19.00.

10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlić się w intencji naszych ministrantów, ze względu na przypadające w środę wspomnienie św. Tarsycjusza, patrona Liturgicznej Służby Ołtarza. W czasie tej Mszy św. nastąpi również przyjęcie kandydatów do grona ministrantów.

11. Chcemy zorganizować pielgrzymkę do Włoch w dniach 28.04 – 5.05.2019 r. Koszt 1650 zł. Spotkanie informacyjne z zapisami odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w domu katechetycznym.

12. Za tydzień, jak w ubiegłych latach fundacja „Betlehem – dom chleba” przeprowadzi sprzedaż ciasta.

13. Jutro w domu katechetycznym o godz. 16.00 zostaną przeprowadzone badania parametrów zdrowia. Organizatorzy proszą, aby przybyć 15 minut wcześniej, czyli do godz. 15.45.

14. Dziękujemy Paniom dbającym o czystość Kościoła.

15. Kolekty dzisiejsza i z przyszłej niedzieli zostaną przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii. Dziś można złożyć ofiarę na remont elewacji naszego kościoła. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary.

16. Polecamy prasę katolicką. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. relację z pogrzebu ks. Piotra Lewandowskiego, który odbył się w poniedziałek w parafii Chrystusa Króla w Gliwicach. Ks. Piotr gościł we wrześniu w naszej parafii. Był misjonarzem, pracującym w Boliwii. Zginął tragicznie w nocy poprzedzającej Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest także „Mały Gość Niedzielny” z komiksem „Skauci Niepodległej” oraz nasz informator parafialny.

Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele jest odmawiana

Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.