OGŁOSZENIA PARAFIALNE

11.12.2016 r.- 18.12.2016 r.

1. Dzisiaj o godz. 15.30 Nabożeństwo adwentowe.

2. Wszystkie dzieci zachęcamy do uczestnictwa w roratach: od poniedziałku do piątku o 17.00 (nie ma wtedy Mszy św. o 18.00) oraz w soboty o 8.00.

3. Zapraszamy również na Roraty dla dorosłych: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 7.00. Przed Mszą św. śpiewane są Godzinki o godz. 6.30.

4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. (ok. 17.50) spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W środę o godz. 16.30 odbędzie się zbiórka dla kandydatów na ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby do nich dołączyć.

6. W środę o godz. 18.00 Nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych.

7. W piątek po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 17.50) odbędą się obowiązkowe nauki przedchrzcielne dla rodziców i rodziców chrzestnych.

8. W sobotę przypada rocznica śmierci ks. proboszcza Brunona Plocha. Będziemy modlić się tego dnia w jego intencji podczas Rorat dla dzieci o 8.00.

9. W sobotę Artur odwiedzi swoich chorych.

10. Również w sobotę o godz. 17.00 Msza św. w j. niemieckim.

11. Podobnie jak przed Uroczystością Chrystusa Króla tak i przed IV Niedzielą Adwentu zapraszamy w sobotę od godz. 19.00 do 21.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

12. W sobotę także przypada rocznica urodzin papieża Franciszka, a w niedzielę rocznicę swoich urodzin świętuje Bp Jan Kopiec. Msza św. w intencji obu naszych Pasterzy odprawiona zostanie w niedzielę o godz. 9.00.

13. Za tydzień o godz. 15.30 podczas nabożeństwa adwentowego będziemy błogosławić szopki i figurki Dzieciątka Jezus.

14. W przyszłą niedzielę odbędzie się jarmark adwentowy. Zakupić będzie można ciasta i pierniki, ozdoby świąteczne, stroiki oraz bombki z wizerunkiem mozaiki z naszego kościoła. W ten sposób pragniemy wesprzeć udział naszej młodzieży w ŚDM w Panamie. Wszystkich, którzy chcieliby wspomóc nasz jarmark np. swoimi wypiekami prosimy o przyniesienie swoich darów w sobotę w godzinach od 12.00 do 14.00 do domu katechetycznego.

15. Od 26 grudnia do 1 stycznia nasza kancelaria parafialna będzie nieczynna.

16. Przed kościołem można nabyć świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie 5 zł – mała i 12 zł – duża świeca oraz opłatki wigilijne. Można tam również złożyć żywność i ofiarę na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących. Dary na ten cel można także przynosić przed i po Roratach dla dorosłych przed balaski.

17. Przypominamy, że w gablotce można zapoznać się z planem odwiedzin kolędowych. Jest on również zamieszczony na naszej stronie internetowej.

18. Organizujemy pielgrzymkę na Bałkany. W programie m.in. Dubrownik, Medjugorje i Mostar. Koszt: 600 zł + 150 Euro. Informacje oraz zapisy z zaliczką 200 zł u ks. Krzysztofa.

19. Dziękujemy Paniom dbającym o czystość kościoła.

20. Kolekta dzisiejsza zostanie przeznaczona na zakup opału do kościoła, natomiast za tydzień na bieżące potrzeby naszej parafii. Za tydzień będzie można złożyć ofiarę na remont elewacji naszego kościoła. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary.

21. Polecamy prasę katolicką. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. kolejny adwentowy artykuł z cyklu pt.: „Szkoła Nadziei”. Można również nabyć „Małego Gościa Niedzielnego” oraz nasz parafialny informator.