07.02.2016 r. – 14.02.2016 r

 1. Dziękujemy ks. Marianowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 2. Od dziś do wtorku (włącznie) trwają Dni eucharystyczne przed Środą Popielcową (tzw. „nabożeństwo 40-godzinne”). Z planem adoracji można się zapoznać w gablotce. Dziś o 15.30 oraz w poniedziałek i wtorek o 17.45 zapraszamy na Nabożeństwa eucharystyczne.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy św. w domu katechetycznym spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna Okres Wielkiego Postu. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje post ścisły (tzw. jakościowy i ilościowy). Msze św. w Środę Popielcową będziemy sprawować: o 7.00, 17.00 (na którą szczególnie zapraszamy dzieci) i 18.00. Podczas każdej Mszy nastąpi posypanie głów popiołem. Wyjątkowo w tym dniu nie będzie Nowenny do N.M.P Wspomożenia Wiernych. W środę rozpoczniemy również czas przystępowania do Komunii św. wielkanocnej.
 5. Zachęcamy w okresie Wielkiego Postu do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.15 oraz Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00.
 6. W czwartek przypada wspomnienie N.M.P. z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Msza św. w intencji osób chorych, cierpiących i starszych, połączona z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych będzie sprawowana tego dnia o godz. 9.00. Prosimy właścicieli samochodów o pomoc w dotarciu do kościoła osobom, które mają problemy z chodzeniem. Po Mszy św. nasz Parafialny Zespół Caritas zaprasza wszystkich na poczęstunek do domu katechetycznego.
 7. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy młodzież, a szczególnie uczniów III klas gimnazjum, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania na czuwanie połączone z modlitwą w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W ramach tego czuwania odbędzie się Konferencja, Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi oraz Msza święta.
 8. W sobotę od 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do naszych chorych.
 9. W sobotę o godz. 19.30 Msza św. w intencji uzdrowienia.
 10. Wielki Postu jest czasem pokuty, refleksji i wyciszenia, dlatego należy powstrzymać się w tym okresie od udziału w zabawach.
 11. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na majową pielgrzymko-wycieczkę do Ligurii i Toskanii we Włoszech. Bliższe informacje w zakrystii.
 12. Dziękujemy Paniom dbającym o czystość kościoła.
 13. Kolekta dzisiejsza zostanie przeznaczona na budowę kościoła w Grzybowicach, natomiast za tydzień na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego. W środę odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla misjonarzy w Togo. Bardzo dziękujemy za  składane ofiary.
 14. Polecamy prasę katolicką. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. artykuł zatytułowany „Ratuj duszę swoją – Poradnik dla grzesznika”. Do nabycia również Mały Gość Niedzielny oraz nasz parafialny informator.