OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26.05 – 2.06.2019 r.

 

1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe z modlitwą za nasze żyjące i zmarłe Mamy. Do piątku włącznie zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe ku czci NMP.

2. Od jutra do środy przypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje. W ramach nabożeństw majowych udamy się do krzyża, aby modlić się o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli oraz prosić o dobre urodzaje.

3. W środę o godz. 17.00 Msza św. szkolna dla dzieci.

4. Zapraszamy młodzież na Święto Młodych w Lednicy, które odbędzie się w najbliższą sobotę. Zapisy wraz z wpłatą 75 zł w zakrystii. Spotkanie organizacyjne w środę o godz. 19.00.

5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. W sobotę o 7.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i wymiana tajemnic różańcowych dla członków Żywego Różańca. Żywy Różaniec zaprasza 1 czerwca na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd o godz. 8.30. Koszt 30 zł. Są jeszcze wolne miejsca.

6. Wspólnota św. Marcina zaprasza wszystkich do uczestnictwa w Pielgrzymce Chorych, Niepełnosprawnych i Starszych na Górę św. Anny w sobotę 8 czerwca. Zapisy podczas spotkania „Marcinków” we wtorek o godz. 15.30 w domu parafialnym.

7. Od soboty zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą sprawowane po wieczornych Mszach św.

8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9. W sobotę 15. czerwca b.r. zapraszamy do uczestnictwa w parafialnej pielgrzymce do Warszawy i Niepokalanowa. Nawiedzimy Sanktuarium św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, gdzie znajdują się relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz muzeum poświęcone Jego działalności. Następnie udamy się do Niepokalanowa, którego założycielem jest św. o. Maksymilian Maria Kolbe. Tam nawiedzimy sanktuarium ku Jego czci, obejrzymy Panoramę Tysiąclecia, zwiedzimy także muzeum życia i działalności o. Kolbego w Polsce i Japonii. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przy kościele, powrót późnym wieczorem. Zapisy i wpłata 80 zł w kancelarii do 31. maja.

10. Informujemy, że w miesiącu czerwcu odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 22. czerwca.

11. Narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa w lipcu, sierpniu i wrześniu prosimy o zgłoszenie się do spisania protokołu w maju lub w czerwcu. Przez wakacje kancelaria dla narzeczonych będzie nieczynna.

12. Trwa rowerowa wyprawa pt. „Kręcimy dla seniorów – kilometry, które nakręcają radość” (25 maja – 1 czerwca). Ten charytatywny rajd rowerowy dookoła Śląska to 730 km w 8 dni a dedykowany jest seniorom. Jego celem jest pozyskanie funduszy dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Sośnicy, seniorów żyjących w trudnych warunkach. Wyprawę możemy codziennie śledzić na stronie fb #Kręcimy kilometry dla Seniorów.

13. W sobotę 1 czerwca w godz. 10.00 – 13.00 na parkingu przy kościele (ul. ks. Korczoka) zbiórka elektrośmieci.

14. Dziękujemy Paniom dbającym o czystość naszego kościoła.

15. Kolekta dzisiejsza zostanie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Seminarium i Diecezji a przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Serdecznie dziękujemy za wszystkie składane przez Was ofiary!

16. Polecamy prasę katolicką. Do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasz informator parafialny.

Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele jest odmawiana

Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!