OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22.04.2018 r.- 29.04.2018 r.

1.        Dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna  Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.

           Dziękujemy ks. diakonowi Tobiaszowi Dylągowi za wygłoszone Słowo Boże w czasie dzisiejszych Mszy św.

2.        Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory Niedzielne o godz. 15.30.

3.        Jutro przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

4.        W środę święto św. Marka Ewangelisty. W związku z tym w ramach Nowenny o godz. 18.00 będzie miała miejsce procesja do krzyża z modlitwą o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.

5.        W środę o godz. 17.00 Msza św. szkolna dla dzieci.

6.        W czwartek o godz. 16.00 w kościele obowiązkowa próba dla dzieci pierwszokomunijnych.

7.        W piątek o godz. 16.00 I spowiedź dla dzieci, które w niedzielę przystąpią do I Komunii św.

8.        W piątek o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży.

9.        W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 w naszej parafii odbędzie się uroczystość I Komunii św. Ze względu na dużą ilość dzieci przystępujących do I Komunii św. prosimy aby osoby nie związane bezpośrednio z tą uroczystością wybrały w tym dniu inną Mszę św.

10.      Przeprowadzana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wspierająca zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Zużyty sprzęt można przynosić na plebanię w czwartek od godz. 10.00 do 16.00.

11.      Osoby z mózgowym porażeniem dziecięcym, po udarze mózgu lub chorujące na stwardnienie rozsiane mogą skorzystać z darmowej rehabilitacji. Szczegóły na plakacie. W zakrystii dostępne są ulotki informacyjne dla zainteresowanych.

12.      Dziękujemy Paniom dbającym o czystość kościoła.

13.      Kolekta dzisiejsza i za tydzień przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii. Bardzo dziękujemy za wszystkie składane ofiary.

14.      Polecamy prasę katolicką. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. artykuły o papieżu seniorze Benedykcie XVI i o ewangelizacji na ulicach Bytomia oraz jako dodatek adhortację papieża Franciszka „Gaudete et exultate”. Jest do nabycia „Mały Gość Niedzielny” oraz nasz informator parafialny.

 

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

 

Zapowiedź I

Zapowiedź II

1.

 Przemysław ROSADA

 Agnieszka  DZIDA

 Gliwice

Gliwice

 22.04.2018 r.

————

2.

 Krystian SZCZABEL

 Aleksandra BISKUP

Gliwice

Zabrze

22.04.2018 r.

29.04.2018 r.


Wszyscy, którzy znają jakiekolwiek przyczyny, dla których powyższe osoby nie powinny zawrzeć Sakramentu Małżeństwa, powinni zgłosić to w kancelarii parafialnej.

 

 

 

Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele jest odmawiana

Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.