24.05.2015 – 31.05.2015

Dziękujemy ks. Grzegorzowi Lepiorzowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.

Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

Jeszcze dzisiaj o godz. 15.00 uroczyste Nieszpory Odpustowe.

Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe o stałych porach.

W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, nazywane II dniem Świąt Zesłania Ducha Świętego. Z uwagi na świąteczny charakter tego dnia w poniedziałek kancelaria będzie nieczynna.

We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

W środę o 17.00 Msza św. szkolna. Natomiast o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie mamy na nabożeństwo przygotowane przez Dzieci Maryi, Ministrantów oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 21 z okazji przypadającego we wtorek Dnia Matki.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W piątek o godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich zmarłych w miesiącu maju.

W piątek po wieczornej Mszy św. obowiązkowe nauki przedchrzcielne dla rodziców i rodziców chrzestnych.

W sobotę o godz. 10.00 na Jasnej Górze nasz parafianin br. Jonasz Sowiński przyjmie święcenia kapłańskie.

W sobotę o godz. 19.30 Msza św. w intencji uzdrowienia.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres przyjmowania Komunii wielkanocnej.

W tym roku opuszcza się liturgiczny obchód przypadającego w przyszłą niedzielę święta Nawiedzenia NMP.

Za tydzień o godz. 15.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert Zespołu „Altum” z Łabęd. Zespół, w składzie którego występują dzieci, młodzież i dorośli działa przy parafii św. Jerzego. Wykonują oni muzykę gospel oraz znane pieśni oazowe i maryjne.

W sobotę, 6 czerwca o godz. 8.30 wyjazd do Częstochowy dla członków Żywego Różańca na Ogólnopolską Pielgrzymkę. Zapisy w zakrystii. Koszt – ok. 30 zł.

Dyrekcja i uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Gliwicach składają serdeczne podziękowania wszystkim naszym Parafianom, którzy wsparli zbiórkę na rzecz chorej Julii Rutkowskiej.

Dziękujemy Paniom dbającym o czystość kościoła.

Kolekta dzisiejsza zostanie przeznaczona na Diecezjalny Fundusz Inwestycyjny, natomiast za tydzień – na bieżące potrzeby naszej parafii. Tydzień temu zebraliśmy 2918,99 zł na pokrycie kosztów remontu naszych organów. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. młodzież naszej parafii przeprowadzi przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz Daniela Matei, cierpiącego na porażenie mózgowe. Bardzo dziękujemy za wszelkie składane ofiary.

Polecamy prasę katolicką. Do nowego numeru „Gościa Niedzielnego” został dołączony obrazek z modlitwą do św. Rity – patronki „od rzeczy niemożliwych”. Znajdziemy tam również artykuł, który przybliży nam osobę tej Świętej. Warto również zajrzeć do tekstu, który odpowiada na pytanie, czy można wymodlić sobie dobrego małżonka. Zachęcamy także do nabycia nowego numeru „Małego Gościa Niedzielnego” z dekoracją okienną na Boże Ciało oraz naszego parafialnego informatora.