29.11.2015 r. – 06.12.2015 r

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 Nabożeństwo adwentowe, podczas którego pobłogosławimy wieńce, opłatki oraz lampiony.
 2. Dziś rozpoczęliśmy Adwent, czyli czas przygotowujący nas do Uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz okres oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów. Nie jest to jednak czas świąteczny, dlatego nie należy od początku Adwentu ozdabiać swoich domów dekoracjami bożonarodzeniowymi. Pierwsza Niedziela Adwentu jest również początkiem nowego Roku Liturgicznego 2015/2016.
 3. Wszystkie dzieci zachęcamy do uczestnictwa w roratach od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 (nie ma wtedy Mszy św. o 18.00) oraz w najbliższą sobotę o godz. 9.00.
 4. Zapraszamy również na Roraty dla dorosłych: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 7.00. Przed Mszą św. śpiewane będą Godzinki o 6.30. Homilie, które wygłosi ks. Artur, zostaną oparte na temacie Miłosierdzia Bożego, z uwagi na rozpoczynający się 8 grudnia Rok Miłosierdzia.
 5. W poniedziałek o godz. 17.00 Msza św. za wszystkich zmarłych w listopadzie.
 6. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
 7. W środę o godz. 18.00 Nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych.
 8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 9. W czwartek o godz. 16.30 Godzina Święta.
 10. W piątek przypada wspomnienie św. Barbary, patronki górników. Z tej okazji o godz. 8.00 w kościele św. Jacka zostanie odprawiona Msza św. w intencji górników. Natomiast o godz. 7.00 będzie sprawowana w naszym kościele Msza św. w intencji wszystkich zmarłych górników. Na ten dzień Ks. Biskup udzielił dyspensy od obowiązku zachowywania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 11. W piątek o godz. 16.00 spowiedź dla dzieci.
 12. W sobotę o godz. 7.30 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po nim wymiana tajemnic różańcowych dla członków Żywego Różańca.
 13. Dziś przed kościołem można nabyć świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie 5 zł – mała i 12 zł –duża świeca oraz opłatki wigilijne.
 14. Zaczynają tworzyć się grupy, które w przyszłym roku pojadą na Światowe Dni Młodzieży. Taka grupa powstanie także w naszej parafii pod przewodnictwem ks. Michała. Chcemy zachęcić młodzież naszej parafii do wyjazdu i w jakiś sposób wesprzeć ich w przygotowaniach. 20 grudnia 2015 r. odbędzie się konkurs wiedzy o ŚDM. Dla młodych, którzy wykażą się najlepszą wiedzą przygotowane są nagrody w postaci dofinasowania zakupu pakietu uczestnictwa. Warunki uczestnictwa oraz zakres lektur do przeczytania można znaleźć na naszej parafialnej stronie oraz w zakrystii i kancelarii.
 15. W IV niedziele adwentu zorganizujemy jarmark adwentowy. Zakupić będzie można ciasta i pierniki, ozdoby świąteczne, kartki, stroiki. W ten sposób pragniemy zebrać fundusze na zorganizowanie pobytu młodzieży z Sachalina, która przyjedzie z ks. Tomaszem Rafalakiem oraz z Australii.
 16. Dziękujemy Paniom dbającym o czystość kościoła.
 17. Kolekta dzisiejsza zostanie przeznaczona na zakup opału do kościoła, natomiast za tydzień na bieżące potrzeby naszej parafii. Za tydzień przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie Bardzo dziękujemy za wszelkie składane ofiary.
 18. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy pierwszy artykuł adwentowego cyklu tekstów pt.: „Bramy Miłosierdzia”. Można także nabyć „Małego Gościa Niedzielnego” z płytą CD z piosenkami roratnimi z lat 2004-2015. Zachęcamy również do nabycia naszego parafialnego informatora, w którym więcej informacji dotyczących tematyki tegorocznych rorat dla dorosłych. Polecamy również „Misyjne Drogi”.