26 stycznia 2020 r. – 2 lutego 2020 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Słowa Bożego oraz Światowy Dzień Chorych na Trąd.
 2. Koncert kolęd dzisiaj o godz. 17.00. Wystąpią połączone chóry: Katedralny, z Łabęd, ze św. Bartłomieja i z Gierałtowic. Serdecznie zapraszamy drogich Parafian jak i Gości. W związku z koncertem kolęd nie będzie nabożeństwa popołudniowego.
 3. Spotkania dla kandydatów do Bierzmowania: dla chłopców w poniedziałek a dla dziewczyn we wtorek. Początek o godz. 18.45.
 4. Msza św. szkolna we wtorek o godz. 8.00.
 5. Spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w najbliższą środę o godz. 18.00. Bezpośrednio po spotkaniu będzie możliwość dokonania wyboru oferty fotograficznej obsługującej uroczystość.
 6. W I sobotę miesiąca po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Odwiedziny chorych w najbliższą sobotę od godz. 9.00.
 8. Również w sobotę obchodzimy Międzydiecezjalny Dzień Życia Konsekrowanego. Msza św. w Katedrze o godz. 10.00 a następnie spotkanie w Centrum Edukacyjnym.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie zwane dniem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas Eucharystii odbędzie się błogosławieństwo świec. „Gromnice” będą rozprowadzane przed każdą Mszą św. Podczas sumy parafialnej o godz. 9.00 odbędzie się procesja ze świecami.
 10. Nasza Parafia wraz z Parafią św. Jacka, Radą Dzielnicy Sośnica oraz z Fundacją Piastun z Zabrza zapraszają wszystkie dzieci na osiedlową giełdę zabawek używanych w Sośnicy w naszym domu katechetycznym. Podczas giełdy dzieci pod opieką dorosłych sprzedają lub wymieniają się zabawkami, książkami, grami lub ubraniami. Wstęp jest zupełnie darmowy. Rezerwacja miejsc u Pani Ewy Chwedoruk. Szczegóły dostępne na plakacie.
 11. Dziękujemy Paniom dbającym o czystość naszego kościoła.
 12. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na bieżące potrzeby naszej Parafii. Również dzisiaj można wesprzeć ofiarą nasz fundusz remontowo – inwestycyjny pod kątem planowanych prac przy kościele, na cmentarzu i w obejściu. W przyszłą niedzielę kolekta na opał do ogrzewania kościoła, natomiast przed kościołem zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski zbiórka do puszek na siostry klauzurowe. Składamy serdeczne podziękowania za wszelką życzliwość i składane ofiary!
 13. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz Informator parafialny.
 
Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. 
Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!