OGŁOSZENIA PARAFIALNE

17.06.2018 r.- 24.06.2018 r.

 

1.   Dziękujemy ks. Kamilowi Hadasiowi za wygłoszone do nas Słowo Boże. Po Mszach św. do południa oraz po Nieszporach, na które zapraszamy o godz. 15.00 ks. neoprezbiter będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. Po Mszy św. o godz. 16.00 błogosławieństwo to nie będzie już udzielane z uwagi na jubileusz 100-lecia obecności Sióstr Służebniczek w Sośnicy.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa sprawowane po wieczornych Mszach św.

3. W środę Msza św. o godz. 17.00 będzie sprawowana m.in. w intencji wszystkich ojców, z okazji ich sobotniego święta.

4. Nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych od najbliższej środy do końca wakacji będzie sprawowana bezpośrednio po wieczornej Mszy św., czyli ok. 17.30.

5. Msza św. na zakończenie roku szkolno-katechetycznego w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców w piątek o godz. 8.00.

6. Obowiązkowe nauki dla rodziców i rodziców chrzestnych w piątek po wieczornej Mszy św., czyli ok. 18.30.

7. W sobotę od godz. 8.00 ks. Piotr Grzegorzewicz odwiedzi swoich chorych.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

9. Od przyszłej niedzieli będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy św. Oznacza to, że w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 12.15. Zmienią się również godziny urzędowania kancelarii parafialnej. Przez całe wakacje będzie ona czynna: we wtorki od 16.00 do 17.00 oraz w piątki od 8.00 do 9.00. Kancelaria dla narzeczonych przez okres wakacyjny będzie nieczynna. Nie będzie także pierwszosobotniego Nabożeństwa do Niepokalanego Serca NMP.

10. Zwolniły się 3 miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zainteresowanych prosimy o szybki kontakt z ks. Krzysztofem, który udzieli więcej informacji dotyczących wyjazdu.

11. Dziękujemy Paniom dbającym o czystość Kościoła.

12. Kolekta dzisiejsza zostanie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii, natomiast za tydzień na Stolicę Apostolską, tzw. „Świętopietrze”. Dziś do skarbony z tyłu kościoła można złożyć ofiarę na remont elewacji naszego kościoła (w sierpniu planowane jest rozpoczęcie kolejnego etapu prac – dokończenie ściany północnej oraz ściana wschodnia). Bardzo dziękujemy za wszystkie składane ofiary.

13. Polecamy prasę katolicką. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy m.in. o Panu Bonifacym Dylusie, naszym parafianinie oraz założycielu Wspólnoty św. Marcina, który zmarł 2 czerwca. Jest również nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” z terminarzem na Mundial oraz nasz informator parafialny.

14. Dziś, z tyłu kościoła można wypełnić formularz do głosowania w sprawie wyboru zadań jednorocznych do realizacji z Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. Jest możliwość głosowania na budżet na budowę parkingu przed naszym cmentarzem.

 

Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele jest odmawiana

Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.