OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19.08.2018 r.- 26.08.2018 r.

 

1. Dziś nasza sąsiednia parafia przeżywa swój Odpust Parafialny. Nieszpory Odpustowe będą sprawowane o godz. 15.00. Udamy się na nie już tradycyjnie procesją o godz. 14.30 sprzed naszego kościoła. W związku z tym nie będzie dzisiaj Nabożeństwa popołudniowego w naszym kościele.

2. W poniedziałek około godziny 19.30 w kościele św. Jacka przywitanie pielgrzymów wracających z Góry św. Anny.

3. Nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych w środę bezpośrednio po wieczornej Mszy św., czyli ok. 17.30.

4. W piątek po wieczornej Mszy św. (ok. 18.30) obowiązkowe nauki przedchrzcielne dla rodziców i rodziców chrzestnych.

5. W przyszłą niedzielę parafia św. Bartłomieja w Gliwicach, należąca do naszego dekanatu będzie przeżywać Odpust Parafialny.

6. W przyszłą niedzielę również będziemy świętować uroczystość NMP Częstochowskiej.

7. Sanktuarium Wambierzyckie obchodzi w tym roku swoje 800-lecie. Zapraszamy na naszą 122. Sośnicką Pielgrzymkę do Barda Śląskiego i Wambierzyc. Zapisy w zakrystii naszej parafii oraz kancelarii parafii św. Jacka. Koszt 65 zł.- osoba dorosła, 50 zł. – dziecko. Szczegóły na plakacie w gablotce. Ze względów organizacyjnych prosimy o jak najwcześniejsze dokonanie zapisów.

8. Dziękujemy Paniom dbającym o czystość Kościoła.

9. Kolekty dzisiejsza i z przyszłej niedzieli zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby naszej parafii. Bardzo dziękujemy za wszystkie składane ofiary.

10. Polecamy prasę katolicką. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy m.in. wywiad z Rafałem Porzezińskim, dziennikarzem i trenerem terapii uzależnień. Polecamy także kolejny artykuł z cyklu „Na skraju Polski” – tym razem o Niedzicy. Jest również „Mały Gość Niedzielny” oraz nasz informator parafialny.

 

Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele jest odmawiana

Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.