04.10.2015 r. – 11.10.2015 r

 1. Dziś obchodzimy 86 Rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
 2. Zachęcamy w październiku do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych: w niedziele o 15.00, w środy o 18.00 (połączone z Nowenną do N.M.P. Wspomożenia Wiernych), a w pozostałe dni o 17.15. Odmawianie różańca wiąże się z uzyskaniem odpustu zupełnego. Wystarczy odmówić w rodzinie lub w kościele pięć dziesiątek różańca w sposób ciągły wraz z pobożnym rozważaniem tajemnic różańcowych. Wspólnoty, które chciałyby prowadzić to nabożeństwo prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
 3. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek w kościele o godz. 18.30 .
 4. W poniedziałek w domu katechetycznym o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas I gimnazjum, którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania.
 5. We wtorek po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.40) spotkanie Kręgu Biblijnego w domu katechetycznym.
 6. Msza św. szkolna w środę o godz. 17.00.
 7. Wszystkich uczniów gimnazjum, przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy w piątek o godz. 19.00 na modlitewne rozpoczęcie nowego roku formacyjnego. Natomiast o godz. 20.00 prosimy rodziców tych uczniów o dołączenie do swoich dzieci podczas wspólnej Mszy św..
 8. W sobotę od godz. 8.00 Odwiedziny chorych.
 9. W sobotę o godz. 19.30 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
 10. Za tydzień XV Dzień Papieski w związku z rocznicą wyboru Papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Z tej okazji odbędzie się w Gliwicach i okolicy szereg wydarzeń towarzyszących. Szczegóły na plakacie. Tego dnia również odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które wspiera dzieci i młodzież pochodzącą z ubogich rodzin.
 11. Również za tydzień Krzysztof Śmigiera, proboszcz parafii św. Jacka wygłosi do nas Słowo Boże. Będziemy również tego dnia gościć członków fundacji „Dom Chleba”, którzy po każdej Mszy św. będą sprzedawać ciasto przed domem katechetycznym.
 12. Dziękujemy Paniom dbającym o czystość kościoła.
 13. Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii. Dziś również zbiórka do puszek na potrzeby Caritas diecezji i parafii. Bardzo dziękujemy za wszelkie składane ofiary.
 14. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. wywiad z Jackiem Pulikowskim, audytorem na synodzie o rodzinie na temat głównego problemu współczesnych małżeństw. Polecamy również nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, do którego dołączony jest obrazek z modlitwą za prześladowanych chrześcijan. Do nabycia także nasz parafialny informator. W gablotce można również zapoznać się z planem wydarzeń na miesiąc październik.