OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14.10.2018 r.- 21.10.2018 r.

 

 

 

1. Dziś XVIII Dzień Papieski, w związku z 40 rocznicą wyboru Papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Przed kościołem obywa się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które wspiera dzieci i młodzież pochodzącą z ubogich rodzin.

2. Codziennie przez cały miesiąc październik zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: w niedziele o 15.00, w środy o 18.00 (połączone z Nowenną do N.M.P. Wspomożenia Wiernych), a w pozostałe dni o 17.15.

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla uczniów klas VIII, którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania. W poniedziałek – spotkanie dla chłopców, a we wtorek – dla dziewczyn. Oba spotkania będą miał miejsce w domu katechetycznym o godz. 18.45. Za tydzień swoje spotkania będą mieli uczniowie klas III gim. Wszelkie informacje dotyczące przygotowania do Sakramentu Bierzmowania znajdują się na naszej stronie internetowej, w tym również podział na grupy i terminy spotkań dla klas VII.

4. We wtorek uroczystość św. Jadwigi, patronki Śląska oraz imieniny Ks. Biskupa Seniora Gerarda Kusza, a w czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty.

5. W środę o godz. 16.00 spotkanie dla uczniów klasy III a, przygotowujących się do I Komunii Świętej.

6. Msza św. szkolna w środę o godz. 17.00.

7. Spotkanie dla Dzieci Maryi, kandydatek oraz dziewczyn, które chciałyby zostać mariankami w sobotę o godz. 10.00.

8. W sobotę wyjątkowo Msza św. w języku niemieckim o godz. 16.30.

9. Za tydzień przypada Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Z tej okazji po każdej Mszy św. będzie czynne Muzeum Misyjne. Stanowi to okazję do zobaczenia eksponatów, które przywieźli misjonarze. Nabożeństwo różańcowe tego dnia poprowadzi Koło Misyjne.

10. Za tydzień przed kościołem będzie można zakupić znicze Caritas w cenie 3 zł.

11. Przypominamy, że z tyłu kościoła wyłożone są karteczki na wypominki za zmarłych, które po wypełnieniu można składać w zakrystii lub kancelarii. Prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk zmarłych.

12. Dziękujemy Paniom dbającym o czystość Kościoła.

13. Kolekta dzisiejsza zostanie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii, natomiast za tydzień na Misje. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na remont elewacji naszego kościoła. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary.

14. Polecamy prasę katolicką. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. artykuły o pontyfikacie Jana Pawła II. Jest również „Mały Gość Niedzielny” oraz nasz informator parafialny.

 

 

 

Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele jest odmawiana

Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.