1. Dzisiaj Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy, że czasami wystarczy niewiele, aby przywrócić komuś nadzieję, tym bardziej, że to właśnie biedni pozwalają nam spotkać prawdziwe oblicze Chrystusa.

2. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 15.30.

3. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klasy VII w poniedziałek o godz. 18.45.

4. Msza św. szkolna we wtorek o godz. 8.00.

5. Spotkanie Grupy Biblijnej w czwartek po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym.

6. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 18.45 w kościele.

7. Próba scholi dziecięcej w sobotę o godz. 8.45.

8. Sprzedaż ciasta przez Fundację „Dom Chleba” w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla. W kościele katedralnym w Gliwicach o godz. 15.30 Msza św. dla osób zrzeszonych w ruchach, stowarzyszeniach i wspólnotach terenu diecezji gliwickiej. Jest to okazja do spotkania się przy jednym ołtarzu i wyrażenia Bogu wdzięczności za różnorodność darów i posług, jakimi dysponują nasze wspólnoty i ruchy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. Informujemy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św., że pobranie miary do strojów odbędzie się 27. listopada (środa) o godz. 18.00 w domu katechetycznym. Prosimy o wpłacenie zaliczki u pani krawcowej – 60 zł.

11. Pragniemy poinformować, że odbędzie się parafialna pielgrzymka do Medjugorje oraz Chorwacji w terminie 14 – 21. czerwca 2020 roku. Cena 1150 zł + 50 euro. Zapisy w kancelarii od poniedziałku a spotkanie organizacyjne w najbliższym czasie.

12. Dziękujemy Paniom dbającym o czystość naszego kościoła.

13. Kolekta dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na wydatki związane z wywozem śmieci na cmentarzu. Dzisiaj również tradycyjna zbiórka do skarbony na fundusz remontowo-budowlany. W przyszłą niedzielę kolekta na bieżące sprawy naszej Parafii. Dziękujemy za Wasze modlitwy, serdeczność i składane ofiary. Serdeczne Bóg zapłać!

14. W imieniu zarządu Stowarzyszenia z serca składamy serdeczne podziękowania za przyłączenie się do tegorocznej Kwesty Pierwszolistopadowej na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Dzięki wszystkim kwestującym oraz darczyńcom w tym roku udało się zebrać kwotę 245 603 zł., która zostanie przeznaczona na bieżącą działalność oraz rozbudowę i modernizację Hospicjum. Bez Waszego wsparcia nie osiągnięto by takiego sukcesu.

15. Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. wywiad z Abby Johnson, która pracowała w klinice aborcyjnej, a teraz jest działaczką pro–life. Na podstawie jej doświadczeń zrealizowano film „Nieplanowane”. Ponadto o tym, dlaczego Anioł Stróż nie ochronił o. Pio. Do nabycia również Informator parafialny.

Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. 

Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!