Ogłoszenia na niedzielę 24/10/2021 r.

Opublikowano

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Misyjną. Z racji problemów z przesyłką różańce z kolorowego sznurka będą do nabycia w przyszłą niedzielę na zakończenie Tygodnia Misyjnego. Różańce są wykonywane ręcznie przez Zosię Sokołowską, kiedyś misjonarkę w Peru a dzisiaj pracownika Miva Polska wspierających transport dla misjonarzy. Zosia podczas pobytu w Afryce w jednym z duszpasterstw spotkała biednego chłopaka, który jeśli nie rozpocznie leczenia grozi mu amputacja nogi – a całe życie przed nim, bo ma dopiero 24 lata. Dobrowolne ofiary z różańców będą przesłane na jego leczenie. Dzisiaj po różańcu misyjnym będzie możliwość zwiedzania muzeum misyjnego w domu katechetycznym.

2. Dzisiaj oraz w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będą rozprowadzane znicze Caritasu.

3. Przed nami ostatni tydzień poświęcony szczególnej czci Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w nabożeństwach różańcowych – dzisiaj o godz. 15.15, od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej a w sobotę po Mszy św. porannej.

4. Spotkanie Wspólnoty św. Marcina we wtorek. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w kościele koronką i nabożeństwem różańcowym a potem spotkanie w domu katechetycznym.

5. Różaniec dla dzieci, szczególnie z kl. III SP w piątek o godz. 17.00.

6. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.15 w kościele.

7. Adoracja dla rodzin i młodzieży w piątek o godz. 20.30.

8. Próba scholii parafialnej w sobotę o godz. 9.00.

9. Duszpasterstwo młodzieży dekanatu Gliwice oraz parafia Wszystkich Świętych w Gliwicach serdecznie zapraszają młodzież parafii dekanatów gliwickich w wigilijny wieczór uroczystości Wszystkich Świętych – w niedzielę o godz. 20.30 na nabożeństwo, rozważanie pt. Jak modlą się za nas święci? oraz adorację Najświętszego Sakramentu.

10. W przyszły poniedziałek 1. listopada będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 11.00, natomiast Nabożeństwo na cmentarzu za zmarłych o godz. 14.00.

11. Za zgodą Księdza Biskupa Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Gliwicach zaprasza do udziału w 22. Kweście Pierwszolistopadowej. W tym roku Kwesta odbędzie się od soboty 30. października do poniedziałku 1. listopada na gliwickich cmentarzach w godzinach od 9.00 do 17.00. Całkowity dochód z tegorocznej Kwesty zostanie przeznaczony na rozbudowę, modernizację i wsparcie działalności Gliwickiego Hospicjum.

12. Sakrament pokuty jest sprawowany od poniedziałku do soboty przed każdą Mszą św. a w niedzielę o 6.30, 8.30 oraz 10.30. Nie ma spowiedzi św. w czasie Mszy św.

13. Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele. Przypominamy również o przywileju, jakim jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w bocznej kaplicy.

14. Przyjmowane już są intencje Mszy św. na przyszły rok w czasie urzędowania kancelarii parafialnej. Przypominamy o nowym numerze telefonu bezpośrednim do kancelarii parafialnej: 729 803 123.
W kancelarii są do nabycia kalendarze z Matką Bożą i św. Janem Pawłem II na 2022 r. Zamówione egzemplarze Pisma Świętego będą do nabycia początkiem listopada, natomiast „Ewangelia. Słowo na każdy dzień” będzie rozprowadzana przez III zakon paulistów w niedzielę 21. listopada.

15. Z tyłu kościoła (na regałach prasowych) można zabrać kartki na wypominki (zalecki) za zmarłych, które potem można składać w kościele przez cały dzień do skarbony przy kaplicy adoracji oraz w kancelarii. Bardzo prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk – najlepiej drukowanymi literami.

16. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na dzieła misyjne Kościoła a w przyszłą niedzielę na bieżące utrzymanie Parafii. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna do puszek na fundusz remontowo – inwestycyjny. Prosimy Radę Parafialną i Ekonomiczną o przeprowadzenie zbiórki.

Serdecznie dziękujemy Paniom dbającym o czystość naszego kościoła.

Drodzy Parafianie – za wszelkie dobro oraz Waszą ofiarność – składamy serdeczne Bóg zapłać!

Parafianom i Gościom dobrego Dnia Pańskiego oraz spokojnego tygodnia w zdrowiu i pokoju serca życzą Sośniccy Duszpasterze ze „starej” Parafii.

Maryjo, Wspomożenia Wiernych i św. Józefie – módlcie się za nami!

Opublikowano