Ogłoszenia na niedzielę 9. maja

1 Serdecznie dziękujemy księdzu Krzysztofowi Domorackiemu za wygłoszone słowo Boże z okazji trwającego Roku Świętego Józefa – Opiekuna Kościoła.

2 Trwamy w miesiącu poświęconym czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 15.30, od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej a w sobotę po Mszy św. porannej.

3 Od jutra do środy rozpoczynają się Dni Modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo Boże w każdej ludzkiej pracy. Z racji epidemii nie będzie procesji do krzyża a naszą modlitwę będziemy zanosić na zakończenie Mszy św. porannych, jak i podczas nabożeństw majowych.

4 W czwartek obchodzimy wspomnienie NMP Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy na wieczorne nabożeństwo ze świecami o godz. 20.00. Nie będzie w tym dniu nabożeństwa majowego po Mszy św. wieczornej.

5 W piątek rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Udziela się odpustu częściowego tym, którzy pobożnie uczestniczą w tej nowennie.

6 W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7 Również w przyszłą niedzielę dalsza część konkursu dla dzieci związanego z historią naszego kościoła, parafii i ks. Proboszcza Antoniego z okazji trwającego Roku Księdza Korczoka. Konkurs odbywa się podczas Mszy św. rodzinnej o godz. 11.00.

8 Młodzież zapraszamy, by jak najszybciej zapisywać się na Pre-festiwal Życia, czyli mniejszą, dekanalną, edycję dobrze znanego nam wakacyjnego wydarzenia dla młodych. Termin spotkania to weekend za tydzień: 14 – 16. maja, a w programie wiele atrakcji, duchowych spotkań i radosnej integracji. Program i zapisy (do 12. maja) poprzez formularz, którego link znajduje się w wydarzeniu na Facebooku i Instagramie: @jestesmy.w.domu. Nasza Parafia będzie gościła młodych w niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15 oraz podczas nabożeństwa majowego przy Grocie Maryjnej o godz. 15.30.

9 Sakrament pokuty jest sprawowany od poniedziałku do soboty przed każdą Mszą św.

10 Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 15.00. Przypominamy również o przywileju, jakim jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w bocznej kaplicy.

11 Rozpoczęliśmy prace związane z wymianą płyty nagrobnej ks. Korczoka. Bardzo dziękujemy Paniom, które posprzątały naszą świątynię z dosyć sporego pyłu i zanieczyszczenia a za niedogodności w te dni przepraszamy.

12 Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek oraz piątek 8.00 – 9.00 a także we wtorek oraz czwartek 16.00 – 17.00. Bardzo prosimy w tym czasie załatwiać wszystkie sprawy urzędowe i związane z intencjami Mszy św., również telefonicznie. Możliwy jest też kontakt mailowy. Dane kontaktowe znajdziemy na pierwszej stronie Informatora.

13 W naszej świątyni może przebywać 80 osób. Prosimy zajmować wyłącznie miejsca oznaczone pomarańczowym kwadratem. Jeśli okaże się, że zabraknie już dla nas miejsca, to uprzejmie prosimy, aby uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym. Ponadto prosimy o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego – dezynfekcja rąk, zakrycie ust i nosa maseczką podczas całej liturgii i w konfesjonale oraz zachowanie dystansu. Przypominamy także o zasadach udzielania Komunii św. – w procesji komunijnej na rękę a następnie do ust (wyłącznie przy balaskach).

14 Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące utrzymanie naszej Parafii, natomiast w przyszłą niedzielę również kolekta specjalna do skarbony na fundusz remontowo – inwestycyjny.


Za życzliwość, wszelką pomoc, złożone ofiary oraz za modlitwy składamy serdeczne Bóg zapłać. Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia życzą Sośniccy Duszpasterze ze „starej” Parafii.

Maryjo, Wspomożenia Wiernych i św. Józefie – módlcie się za nami!