Róża Różańcowa Rodziców

Opublikowano

Chcemy, aby w naszej parafii powstały Róże Różańcowe Rodziców.

Święty Jan Paweł II o różańcu mówił tak 29 października 1978 r.: 

Różaniec – to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem. (…) Oto bowiem na kanwie słów pozdrowienia anielskiego przesuwają się przed oczyma naszej duszy główne momenty z życia Jezusa Chrystusa. Równocześnie zaś w te same dziesiątki różańca serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości. Sprawy osobiste, sprawy naszych bliźnich, zwłaszcza tych, którzy są nam najbliżsi, tych, o których najbardziej się troszczymy. W ten sposób ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako życiem ludzkim”.

Mając na uwadze wartość tej modlitwy chcemy, aby w naszej Parafii powstały również Róże Różańcowe Rodziców. Róża Różańcowa Rodziców to wspólnota 20 osób, utworzona z chętnych rodziców. Każdego dnia, każdy z rodziców modli się jedną dziesiątką różańca w intencji swoich dzieci i dzieci pozostałych członków danej róży. Czyli tym samym codziennie za nasze dzieci zostaje odmówiony cały różaniec / wszystkie tajemnice różańcowe: radosne, światła, bolesne i chwalebne/. Oprócz każdego z nas codziennie 19 innych osób należących do tej samej Róży modli się za nasze dziecko/dzieci.

Osoba modląca się za dzieci w Róży Różańca Rodziców może jednocześnie należeć do innych róż np. Żywego Różańca. 

Miejsce i czas codziennej modlitwy wybieramy sobie sami, np. w kościele przed Najświętszym Sakramentem, podczas modlitwy porannej czy wieczornej, w drodze do pracy czy w domu wspólnie z całą rodziną, itp.

Co zyskujemy dzięki tej modlitwie:

 • Dajemy najpiękniejszy prezent dzieciom. Wypraszamy modlitwą potrzebne dla nich łaski
 • Każdego dnia ktoś modli się za moje dzieci, nawet jeśli ja zapomnę pomodlić się za nie
 • Umacniam swoją wiarę i staję się tym, który daje świadectwo modlitwy wobec swoich dzieci

Kto może modlić się w Róży Różańcowej Rodziców? Kto może dołączyć do tej formy modlitwy? 

Dołączyć do modlitwy w Różańcu Rodziców może praktycznie każdy:

 • rodzice naturalni/ dziadkowie
 • rodzice, którzy zaadoptowali dzieci,
 • rodzice, którzy modlą się o dar potomstwa
 • rodzice chrzestni, 
 • rodzice pozostający w separacji i rozwiedzeni,
 • rodzice, którzy pozostają w związkach niesakramentalnych
 • wszyscy, którzy podejmują odpowiedzialność za dzieci: wychowawcy, nauczyciele, katecheci, itp.
 • osoby, które nie mają dzieci – ale mają pragnienie w sercu do podjęcia takiej modlitwy.

Intencja modlitwy – uproszenie łask dzieciom na drodze ich życia, odkrywania i realizowania drogi powołania zgodnie z wolą Bożą, wsparcie w trudnościach na tej drodze.

Chętnych prosimy o zapisy w kancelarii parafialnej od poniedziałku 31. stycznia. Po zebraniu odpowiedniej liczby osób poinformujemy o dniu oficjalnego założenia Róży.

Trzeba, abyśmy dziś i zawsze widzieli w różańcu potężny oręż, który umożliwi nam zwycięstwo w naszych wewnętrznych zmaganiach i który będzie pomocą dla każdej duszy”.

św. Josemaria Escriva
Opublikowano