Odpust Parafialny – 21 maja

W niedzielę 21 maja będziemy obchodzić w naszej parafii odpust. To wielkie wydarzenie dla całej naszej wspólnoty. Sumie odpustowej będzie przewodniczył Biskup Gliwicki.

Odpust parafialny jest doroczną uroczystością rodziny parafialnej związaną ze świętem patronalnym parafii lub kościoła. Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego jakim jest odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy.

Niegdyś możliwość zyskania odpustu sprawiała, że na odpust ściągała cala okolica, a dla rodziny odpust był okazją do spotkania wielu pokoleń. Centralnym wydarzeniem jest suma odpustowa, którą prowadził specjalnie zaproszony kapłan, a kazania odpustowe głosił też kaznodzieja na tę okoliczność zaproszony.

Uroczysta Suma Odpustowa w naszej parafii odbędzie się 21 maja o godz. 11:30, której przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Biskup Gliwicki Sławomir Oder. Następnie po południu o godz. 15:15 odprawimy Uroczyste Nieszpory.

Po celebracjach nadejdzie czas na wspólne świętowanie i biesiadę. Popołudniową zabawę parafialną uświetni wielu znakomitych artystów i zespołów. Nie zabraknie stoisk gastronomicznych jak i wesołego miasteczka dla najmłodszych – liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Z planem występów artystycznych można zapoznać się poniżej.

Dzień Odpustu Parafialnego – 21 maja 2023

11:30 – Suma odpustowa pod przewodnictwem J.E. bp Gliwickiego Sławomira Odera
15:15 – Uroczyste Nieszpory Odpustowe
16:00 – Wspólne biesiadowanie
16:30 – Szkoła Tańca Azyl
16:45 – Bogusława Piechura
17:15 – Zespół Pieśni i Tańca „Miedarzanie”
17:45 – Gość Specjalny – Górnik Zabrze
18:00 – Maria Szymków
18:30 – Bogusława Piechura
19:00 – Maria Szymków
19:30 – Zabawa Taneczna (do 20:30)

Chciejmy głęboko duchowo przeżyć ten czas łaski dany nam przez Boga. Prośmy Patronkę naszej Parafii – Maryję, Wspomożycielkę Wiernych o opiekę i wstawiennictwo przed Bożym Tronem.