Ogłoszenia duszpasterskie

na niedzielę – 28 maja 2023 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Jutro II dzień Zielonych Świąt, Święto NMP Matki Kościoła – jutro rano z okazji święta kancelaria będzie nieczynna.

2. Wyjazd na parafialną pielgrzymkę do Medjugorie w poniedziałek o godz. 10.00 sprzed naszego kościoła.

3. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe w poniedziałek, wtorek i w środę po Mszy św. wieczornej.

4. Pielgrzymka Wspólnoty św. Marcina do Sanktuarium Macierzyństwa NMP w Zbrosławicach oraz Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Zabrzu Rokitnicy w środę o godz. 10.00 sprzed kościoła.

5. Nabożeństwa czerwcowe rozpoczynamy w tym tygodniu. Litanię do Serca Jezusowego odmówimy w czwartek i sobotę na zakończenie całodziennej adoracji, w I piątek tradycyjnie oraz w niedzielę o godz. 15.30.

6. Dzień Dziecka w czwartek. W tym dniu będziemy szczególnie polecać wszystkie dzieci naszej Parafii prosząc, aby nasz dobry Ojciec w niebie czuwał nad nimi, Matka Maryja wzięła je pod obronę i otaczała opieką w tych licznych niebezpieczeństwach, jakie im zagrażają w życiu, jak również, by na ich drogach życia nie zabrakło dobroci, szacunku i dobrych wzorców. Msza św. w ich intencji w niedzielę o godz. 11.00.

7. Koło Misyjne zaprasza na spotkanie z Ojcem Wiesławem Nazarukiem, który przez wiele lat posługiwał w północnej Kanadzie wśród Indian w piątek o godz. 16.00 w domu parafialnym a po spotkaniu Msza Święta w intencji Misji.

8. W tym tygodniu przypada I piątek. Zapraszamy po Mszy św. wieczornej na Wieczór adoracji i uwielbienia. Po nabożeństwie do Serca Jezusowego adoracja indywidualna w ciszy do godz. 20.00 a następnie adoracja z modlitwą i śpiewem do godz. 21.00. Okazja do spowiedzi św. o godz. 19.00 – 21.00.

9. Dzieci wraz z opiekunami uczestniczącymi w inicjatywie karteczek z Ziarna podczas niedzielnych Mszy św. rodzinnych zapraszamy na wycieczkę do Krakowa w sobotę. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.00 a powrót w godzinach wieczornych. Prosimy do dzisiaj o potwierdzenie udziału na liście w zakrystii. Wyjazd jest formą podziękowania, dlatego też jest bezpłatny.

10. W czwartek 8. czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tzw. Boże Ciało, jest to święto nakazane. Msze św. w kościele o godz. 7.00, 11.00 oraz 16.00. W tym roku rozpoczęcie tradycyjnej procesji eucharystycznej Mszą św. o godz. 8.30 w naszej Grocie Maryjnej. Przejdziemy ulicami: Ks. Korczoka, Reymonta, Beskidzką, Sztygarską, Sikorskiego, Św. Michała, Tylną, Jedności i Przedwiośnie. Na procesję zapraszamy dzieci w strojach I komunijnych, dzieci do sypania kwiatów oraz poczty sztandarowe. Ołtarze na terenie naszej Parafii będą przy Szkole Podstawowej (odpowiedzialni za budowę: rodziny i zespół adoracyjny, kontakt z Państwem Królczak) oraz przy ul. Szczęść Boże i Niedurnego (odpowiedzialni to grupy parafialne, kontakt z Państwem Kaczorek). Zachęcamy do przyozdobienia okien flagami, obrazami religijnymi i symbolami eucharystycznymi.

11. Organizowany jest wspólny dekanalny wyjazd młodzieży na Festiwal Życia w Kokotku w dniach 3-9 lipca. Zapraszamy młodzież licealną i akademicką w wieku 16-35 lat. Bilet na tygodniowy wyjazd wynosi 499 zł. Dla młodzieży zaangażowanej w życie parafialne będzie zniżka. Aby się zapisać, należy wypełnić formularz elektroniczny a informacje i link do zapisów: https://swjacek-gliwice.pl/mlodziez

12. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Krajów Alpejskich 18-26.08, koszt 1090 zł i 600 euro. Zapisy do 11 czerwca w zakrystii i kancelarii parafialnej. Więcej szczegółów na plakatach w gablotce.

13. Na ekrany kin wszedł film pt. „Niebo nie może czekać”. To historia Carlo Acutisa ukazująca jego duchowość, przywiązanie do Eucharystii i modlitwy. Carlo na naszych oczach staje się jednym z najpopularniejszych świętych Kościoła. Zapraszamy na seans do zabrzańskiego Multikina w środę 14. czerwca. Koszt wyjazdu to 25 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii. 

14. W lutym tego roku miało miejsce wydarzenie niezwykłe – praca wielu osób (wielu także z Was, Kochani Mieszkańcy Sośnicy) doczekało się publikacji. Ze względu na zainteresowanie książką „Gliwice-Sośnica, ludzie i miejsca” będzie jej dodruk i można zamówić swój egzemplarz. Zamówienia z przedpłatą 40 zł tj. koszt książki można dokonać w następujących miejscach: na portierni SP nr 14, w naszej kancelarii i Parafii św. Jacka oraz u Pana Marcina Kiełpińskiego Radnego Rady Miasta z Sośnicy. Zamówienia można dokonać w czasie od 28. maja do 11. czerwca.

15. Kolekty w dzisiejszą i przyszłą niedzielę są przeznaczone na bieżące utrzymanie naszej Parafii i kościoła. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie – o przeprowadzenie zbiórki prosimy Żywy Różaniec.

Szczególne podziękowania dla osób dobrej woli pomagających w organizacji odpustu parafialnego, festynów rodzinnego i odpustowego. Serdecznie dziękujemy Paniom dbającym o czystość naszej świątyni.

Drodzy Parafianie – za wszelką życzliwość oraz Waszą ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać!

Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej Dnia Pańskiego oraz spokojnego tygodnia pośród pracy i codziennych obowiązków.

Maryjo, Wspomożenia Wiernych i św. Józefie – módlcie się za nami!