Ogłoszenia duszpasterskie

na niedzielę – 29 stycznia 2023 r.

1. Miło nam poinformować, że w sobotę w 11. rocznicę ingresu Biskupa Jana Kopca do diecezji gliwickiej Papież Franciszek przyjął rezygnację przechodzącego na emeryturę biskupa Jana a nowym Biskupem Gliwickim mianował ks. Sławomira Odera, ojca duchownego kapłanów diecezji toruńskiej, postulatora procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II. Nowego Pasterza polecamy pamięci modlitewnej.

2. Zapraszamy na ostatnie nieszpory kolędowe – pożegnanie ze żłóbkiem – dzisiaj o godz. 15.30.

3. Dekanalne Spotkanie Młodzieży MISJA:10, tym razem w kościele Chrystusa Króla we wtorek o godz. 19.30.

4. W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego – tradycyjnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00, 9.00 oraz 18.00. Podczas każdej Eucharystii odbędzie się błogosławieństwo świec gromnicznych, które będzie można nabyć przed każdą Mszą św. Zbiórka do puszek w tym dniu będzie przeznaczona zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski na siostry klauzurowe. O przeprowadzenie zbiórki prosimy Wspólnotę św. Marcina.

5. Zapraszamy na wystawę o cudach eucharystycznych, której patronuje Bractwo Najświętszego Sakramentu Diecezji Gliwickiej a którą możemy podziwiać w naszym kościele już tylko do czwartku.

6. Sprzątanie dekoracji bożonarodzeniowej w naszym kościele w czwartek po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45). Prosimy chętne osoby o współpracę i pomoc.

7. Błogosławieństwo ku czci św. Błażeja – orędownika zwłaszcza w chorobach gardła – w piątek na zakończenie Mszy św.

8. Spotkanie członków Koła Misyjnego w piątek o godz. 16.00 w domu parafialnym.

9. W tym tygodniu przypada I piątek. Zapraszamy po Mszy św. wieczornej na Wieczór adoracji i uwielbienia. Po nabożeństwie do Serca Jezusowego adoracja indywidualna w ciszy do godz. 20.00 a następnie adoracja z modlitwą i śpiewem do godz. 21.00. Okazja do spowiedzi św. o godz. 19.00 – 21.00.

10. W tym tygodniu również I sobota, dlatego wszystkie osoby chore i starsze, które odwiedzamy z posługą sakramentalną a które w lutym chciałyby skorzystać z sakramentów świętych prosimy o umówienie się telefonicznie w kancelarii.

11. W przyszłą niedzielę 82. rocznica męczeńskiej śmierci Czcigodnego Proboszcza Sośnickiej Parafii Księdza Antoniego Korczoka. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 9.00 w intencji całej Parafii z prośbą o dar pomnożenia wiary i siłę na drodze miłosierdzia oraz za + Księdza Proboszcza o dar beatyfikacji.

12. Błogosławieństwo wody i chleba ku czci św. Agaty w przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy św.  

13. Rada Rodziców SP nr 21 zaprasza na Potańcówkę dla Babci i Dziadka w piątek o godz. 17.30 – 21.00. Cegiełki wstępu do nabycia w zakrystii oraz kancelarii w cenie 20 zł od osoby a dochód na rzecz dzieci.

14. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej serdecznie zaprasza na Światowy Dzień Małżeństwa 12. lutego w Domu św. Jacka. Więcej szczegółów w gablotce i na ulotkach na regałach prasowych.

15. Parafialna pielgrzymka do Medjugorje samolotem jest organizowana 29. maja – 5. czerwca. Koszt 2950 zł + 250 euro. Kto zapisze się do 10. lutego płaci o 200 zł mniej. Szczegóły i zapisy w kancelarii lub u ks. Adriana Kurzala.

16. Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele. Przypominamy również o przywileju, jakim jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w bocznej kaplicy.

17. Czytamy parafialnie „Dzienniczek” św. Faustyny do tegorocznego Święta Bożego Miłosierdzia. W najbliższym tygodniu zachęcamy do medytowania zeszytu trzeciego – nr od 1032 do 1069.

18. W kancelarii parafialnej działa Poradnia Życia Rodzinnego czynna w II i IV wtorek miesiąca o godz. 17.00 – 19.00. Kontakt telefoniczny: 661 522 611. W kancelarii można nabyć modlitewniki Droga do Nieba, „Dzienniczek” św. Faustyny, obrazy Jezusa Miłosiernego, różańce kultu Krwi Chrystusa oraz kalendarze na rok 2023. Przypominamy, aby przynajmniej z dwu tygodniowym wyprzedzeniem potwierdzać zamówioną intencję mszalną uzupełniając jej treść. W przeciwnym razie będzie wolna intencja. W kancelarii w tym tygodniu można zamawiać – osobiście lub telefonicznie – Ewangelię 2023. Słowo na każdy dzień (mały format, 15 zł).

19. Do kancelarii powróciła również z ul. Wielickiej administracja cmentarza parafialnego. Sprawy związane z cmentarzem można załatwiać od poniedziałku do piątku o godz. 12.00 – 14.00.

20. Zachęcamy, aby do zakrystii lub kancelarii przynosić stare świece lub skrawki wosku, które oddamy przy okazji zakupu nowego Paschału i świec ołtarzowych.

21. Zachęcamy do przekazania 1,5 % podatku na cele duszpasterskie naszej Parafii. Ulotki znajdziemy pod chórem. Emeryci mogą zabrać także z regału prasowego gotowe formularze do Urzędu Skarbowego, które należy uzupełnić o dane osobowe. Wypełnione formularze można składać w kancelarii.

22. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na opał do ogrzewania kościoła, natomiast 2. lutego i w przyszłą niedzielę na modernizację ogrzewania w domu parafialnym, która miała miejsce w ostatnim tygodniu.

Serdecznie dziękujemy Paniom dbającym o czystość naszego kościoła.

Drodzy Parafianie – za wszelką życzliwość oraz Waszą ofiarność – składamy serdeczne Bóg zapłać!

Parafianom i Gościom dobrego Dnia Pańskiego i spokojnego tygodnia pośród obowiązków, życzą Sośniccy Duszpasterze ze „starej” Parafii.

Maryjo, Wspomożenia Wiernych i św. Józefie – módlcie się za nami!