Ogłoszenia duszpasterskie

na niedzielę – 25 września 2022 r.

1. Zapraszamy na nieszpory dzisiaj o godz. 15.30. 

2. Spotkanie dla rodziców dzieci z kl. III SP przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. we wtorek o godz. 19.00 w kościele. 

3. Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła w czwartek po Mszy św. wieczornej.

4. Eucharystia z okazji jubileuszu 30. lecia naszego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w piątek o godz. 15.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy nauczycieli, uczniów i rodziców, szczególnie absolwentów.

5. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej modlitwy.

6. Od soboty rozpoczynamy miesiąc poświęcony szczególnej czci MB Różańcowej. Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w nabożeństwach różańcowych – w tym tygodniu w sobotę po Mszy św. porannej. Odmawianie różańca wiąże się z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. Wystarczy odmówić w rodzinie lub w kościele pięć dziesiątek różańca w sposób ciągły wraz z pobożnym rozważaniem tajemnic różańcowych. Grupy parafialne, które chciałyby poprowadzić nabożeństwo różańcowe proszone są o wpisanie się na listę w zakrystii. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.

7. Próba scholii w sobotę o godz. 9.00 w domu parafialnym.

8. W sobotnie popołudnie zapraszamy na biesiadę parafialną – piknik rodzinny w wigilię kiermaszu – rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Będą to zarazem Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszej diecezji. W tym czasie można zwiedzić Muzeum Misyjne w domu parafialnym. Prosimy o wsparcie i zaangażowanie, aby to spotkanie było naszym wspólnym dziełem. Już dzisiaj wszystkich ludzi dobrej woli, którzy z tej okazji chcieliby upiec ciasto prosimy o pomoc i wsparcie – ze względów organizacyjnych prosimy o zapisy na listę w zakrystii lub kancelarii – osobiście lub telefonicznie. Ciasto prosimy przynieść w sobotę o godz. 13.00 na stoisko na placu piknikowym. Wcześniej o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy przygotowaniu placu biesiadnego. Środki z pikniku przekazujemy na remont bocznych dachów naszego kościoła. Program parafialnej biesiady – pikniku rodzinnego znajdziemy na plakacie w gablotce oraz w informatorze Nasza Parafia. Nim rozpoczniemy naszą biesiadę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w grze terenowej – Parafialne łamigłówki nie tylko dla małej główki – która będzie się odbywać na terenie naszej Parafii. Polega na wykonywaniu zadań i odkrywaniu kolejnych wskazówek. Rozpoczęcie zabawy o godz. 13.00 spod naszego kościoła.  

9. Za tydzień – podczas biesiady oraz niedzielnych Mszy św. – usłyszymy świadectwo gościa specjalnego Siostry Michaeli Rak, nazywanej Kobietą do zadań specjalnych, która na co dzień prowadzi w Wilnie jedyne hospicjum stacjonarne dla dorosłych i dzieci w Litwie. 

10. Spotkania dla dzieci przed Mszą św. rodzinną (o godz. 10.45) – te niedzielne spotkania dotyczą Ewangelii, historii Kościoła, żywotów świętych i treści związanych z historiami biblijnymi w odniesieniu do naszego życia. 

11. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w domu katechetycznym par. Chrystusa Króla w Gliwicach (ul. Okrzei 31) odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach katechumenatu dla dorosłych. Jeśli wśród Waszych krewnych, znajomych, sąsiadów bądź przyjaciół są osoby dorosłe, które nie przyjęły jeszcze sakramentu chrztu Świętego, a chciałyby to uczynić, to bardzo prosimy o przekazanie im tej informacji.

12. Adoratorki Krwi Chrystusa zapraszają na pielgrzymkę do Częstochowy do sanktuarium Krwi Chrystusa i na Jasną Górę w czwartek 6. października. Koszt 40 zł. Wyjazd o godz. 8.00, powrót ok. 18.00. W programie Msza św., spotkanie z ojcami i siostrą, przejście dróżką kalwaryjską. Zapisy w kancelarii.

13. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca w Rudach w sobotę 8. października. Uroczysta Eucharystia o godz. 11.00. Osoby chętne prosimy o zgłoszenia pod nr tel. 518 734 053. Koszt ok. 30 zł. Planowany wyjazd spod naszego kościoła o godz. 8.45.

14. Sakrament pokuty jest sprawowany od poniedziałku do soboty przed każdą Mszą św. a w niedziele o 6.30, 8.30 i 10.30. Nie ma spowiedzi w czasie Mszy św. 

15. Czytamy parafialnie „Dzienniczek” św. Siostry Faustyny do przyszłorocznego Święta Bożego Miłosierdzia. W najbliższym tygodniu zachęcamy do medytowania zeszytu pierwszego – nr od 522 do 544.

16. Przyjmowanie intencji Mszy św. na rok 2023 rozpoczynamy 3. października. Przyjmowanie zgłoszeń do Bierzmowania i I Komunii św. w kancelarii. Formularze zgłoszeniowe, które należy złożyć w kancelarii są też do pobrania na parafialnej stronie internetowej. Najbliższe spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w I poniedziałek miesiąca (3. października) o godz. 18.30 w domu parafialnym.

17. W kancelarii można nabyć kalendarze na rok 2023, jak również są do nabycia „Dzienniczki” św. Siostry Faustyny oraz obrazy Jezusa Miłosiernego. Przypominamy, aby przynajmniej z dwu tygodniowym wyprzedzeniem potwierdzać zamówioną intencję mszalną uzupełniając jej treść. W przeciwnym razie będzie wolna intencja. Prosimy nie zamawiać intencji poprzez skrzynkę na listy.

18. Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na bieżące potrzeby Parafii i kościoła. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby Caritas – tym razem dla hospicjum w Litwie – o przeprowadzenie zbiórki prosimy Zespół Caritas. Podczas kolekta specjalnej do puszek na fundusz remontowo – inwestycyjny zebraliśmy 4100 zł.

Serdecznie dziękujemy Paniom dbającym co tydzień o czystość naszego kościoła. 

Za okazywaną życzliwość, zaangażowanie oraz wszelką ofiarność – wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Drogim Parafianom i Gościom dobrego i radosnego Dnia Pańskiego oraz spokojnego tygodnia w zdrowiu i pokoju serca, pozdrawiając szczególnie wszystkich chorych i samotnych – Sośniccy Duszpasterze ze „starej” Parafii.

Maryjo, Wspomożenia Wiernych i św. Józefie – módlcie się za nami!