Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego

W czwartek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników naszej szkoły na Eucharystię o godz. 8.00. Uczniom I klasy SP poświęcimy przybory szkolne.

Będziemy dziękowali za Bożą opiekę w czasie wakacji, ale również prosili o dary Ducha Świętego w nowym roku pracy i nauki. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty – okazja do spowiedzi św. w tygodniu przed każdą Mszą świętą.

Modlitwa ucznia na nowy rok szkolny

Boże Ojcze, dziękujemy Ci za te wspaniałe wakacje. Dziękujemy za to, że teraz cali i zdrowi, a także pełni sił i zapału, wracamy w mury naszych szkół.

Daj nam, prosimy, siłę i wytrwałość do czekającej nas nauki, abyśmy za 10 miesięcy mogli wszyscy z uśmiechem odebrać świadectwo szkolne, a także abyśmy nie zwątpili w swoje umiejętności i zdolności i na chwałę Bożą rozwijali otrzymane od Ciebie talenty.

Dodaj cierpliwości także wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, by mogli nas przygotować do naszego samodzielnego życia, przez które nas prowadzisz.

Prosimy Cię także o dary Ducha Świętego, abyśmy przez ten czas ciężkiej pracy nie zapomnieli o Tobie, abyś nam, Najświętszy Boże, każdego dnia towarzyszył, byśmy zawsze potrafili, pełni miłości, dziękować za każdy przeżyty dzień, bo to Ty, Boże, jesteś naszym Ojcem.

Abyśmy pochłonięci szkolnymi obowiązkami, nie zapomnieli o rodzinie, przyjaciołach, byśmy mogli pomagać i kochać.

Daj nam to, co najważniejsze – zdrowie, by wszyscy mogli szczęśliwie dotrwać do kolejnego lata.Matko Najświętsza, Wspomożycielko, błagamy Cię, okryj nas swoim płaszczem opieki.

Wypraszaj nam nowe łaski, tak dla nas cenne, u Boga Ojca i Twego Syna, Jezusa Chrystusa.

Amen.