Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Wierni, którzy nawiedzą kościół od południa Uroczystości Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny mogą dostąpić odpustu zupełnego za dusze w czyśćcu cierpiące. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. 

Ponadto odpust zupełny ofiarowany za zmarłych (pod warunkami jak niżej) dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych można zyskać od 1 do 8 listopada.

Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej i przystąpienie do Komunii św.; ponadto należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

Msze św. w tym dniu o godz.: 7.00, 9.00, 11.00 i 12.15 natomiast nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu o godz. 15.00.

W Dzień Zaduszny Msze św. o godz.: 7.00, 9.00 oraz 17.00. Różaniec za zmarłych na cmentarzu o godz. 19.30 prowadzony przez sośnicką młodzież.

Nabożeństwa za zmarłych z wypominkami będą odprawiane o godz. 17.30, w sobotę o godz. 7.30 a w niedzielę o godz. 15.15. Z tyłu kościoła na regałach prasowych można zabrać kartki na wypominki (zalecki) za zmarłych, które potem można składać w kościele przez cały dzień do skarbony przy kaplicy adoracji oraz
w kancelarii. Bardzo prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk – najlepiej drukowanymi literami.

Pierwszego listopada na naszym cmentarzu można zakupić ręcznie robione – przez sośnicką młodzież – świece w glinianych naczynkach. Zachęcamy do zakupu, bo to unikatowa cegiełka, a cały dochód przeznaczony jest na wsparcie młodych wyjeżdżających z Sośnicy na Światowe Dni Młodzieży w Portugalii w Lizbonie. Świece dostępne są w dwóch rozmiarach i nadają się na domowy rodzinny stół lub mogą służyć jako światło Zmartwychwstałego Jezusa na grobach naszych bliskich. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.