Nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych

W każdą środę ok. godz. 17:30 (po Mszy św. wieczornej) serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy ku czci naszej Patronki – Wspomożycielki Wiernych.

Wchodząc do kościoła przez cały tydzień można składać do specjalnej skrzynki prośby i podziękowania, które dotyczą różnych spraw codziennego życia rodzinnego i społecznego. Spraw trudnych nie brakuje, dlatego tym bardziej chciejmy poświęcać czas na wspólnotową modlitwę, by razem przedstawiać Maryi swoje intencje. Podczas nowenny nie modlimy się za zmarłych.

Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji były przekazane na zakup nowego ornatu maryjnego ze scenami z życia Matki Najświętszej a obecnie wszelkie ofiary będą przekazywane na renowację naczyń liturgicznych naszego kościoła (m.in. kielichy mszalne i cyboria komunijne).

Niech nam towarzyszy modlitwa św. Bernarda:

„Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa, Ciebie o przyczynę prosi. Tą ufnością ożywiony, do Ciebie, o Panno nad pannami i Matko, biegnę, do Ciebie przychodzę, przed Tobą jako grzesznik płaczący staję. O Matko Słowa, racz nie gardzić słowami moimi, ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj. Amen”.