Uroczystość Chrystusa Króla

20 listopada obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata a zarazem ostatnią niedzielę roku liturgicznego, jak i święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza.

W ten dzień za publiczne odmówienie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem Aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi można zyskać odpust zupełny – zapraszamy zatem na popołudniowe nabożeństwo.

Ostatnia niedziela roku kościelnego to piękna okazja do życzeń i podziękowań.

  • Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza za Wasz trud i podejmowane służby przy ołtarzu Pańskim i życzymy wielu sił i wytrwałości w dalszej posłudze dla naszej wspólnoty.
  • Dziękujemy naszym muzykom kościelnym – Pani organistce i dziecięcej scholi za troskę i zaangażowanie dla naszej Parafii i życzymy z okazji jutrzejszego święta Waszej Patronki, św. Cecylii – zdrowia, sił i cierpliwości w codziennym dbaniu o piękno liturgii.
  • Dziękujemy rodzicom i dzieciom I komunijnym za Wasz dar w tym roku – dzięki złożonej ofierze z okazji Waszej uroczystości dokonaliśmy renowacji kielicha mszalnego oraz cyborium – naczynia do rozdawania Komunii św.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób swoją pracą i zaangażowaniem  przyczynili się do wsparcia spraw duszpasterskich i gospodarczych naszej wspólnoty.

Niech to wszystko buduje nas i wzmacnia, byśmy dalej jako rodzina parafialna służyli sobie nawzajem, wspólnie starając się o dobra materialne i duchowe naszej Parafii.